Django - en to ga translation catalogue (740 entries)

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
ga: 
    <p class="help">Chun leabharmarcín a suitéal, Tarraing an nasc go dtí do barra uirlisí leabhairmairc
    , nó deaschliceáil and nasc agus cuir leis do leabharmairc.  Anois is féidir
    leat an leabharmarcín a roghnaigh ón aon leathanach ar an suíomh.  Bí cúramach go dteastaíonn cuid de na leabharmarcín go bhfuil tú ag féachaint ar an suíomh ó ríomhaire inmheánach
    (leabhar le do riarthóir córais muna bhfuil tú cinnte).</p>

en:  By %(filter_title)s
ga:  Trí %(filter_title)s

en: "%s" is not a valid value for a primary key.
ga: Níl "%s" luach bailí le príomh-eochair.

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
ga[0]: Bhí  %(count)s %(name)s aithraithe go rathúil.
ga[1]: Bhí  %(count)s %(name)s aithraithe to rathúil
ga[2]: Bhí  %(count)s %(name)s aithraithe to rathúil
ga[3]: Bhí  %(count)s %(name)s aithraithe to rathúil
ga[4]: Bhí  %(count)s %(name)s aithraithe to rathúil

en: %(field_name)s must be unique for %(date_field)s %(lookup)s.
ga: Ní mór a bheith %(field_name)s uathúil don %(date_field)s %(lookup)s.

en: %(full_result_count)s total
ga: %(full_result_count)s iomlán

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ga: Tá %(model_name)s leis an %(field_label)s seo ann cheana.

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
ga: Níl réad le hainm %(name)s agus eochair %(key)r ann.

en: %(site_name)s comments
ga: %(site_name)s nótaí

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
ga[0]: %(size)d beart
ga[1]: %(size)d bearta
ga[2]: %(size)d bearta
ga[3]: %(size)d bearta
ga[4]: %(size)d bearta

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
ga[0]: Gach %(total_count)s roghnaithe
ga[1]: Gach %(total_count)s roghnaithe
ga[2]: Gach %(total_count)s roghnaithe
ga[3]: Gach %(total_count)s roghnaithe
ga[4]: Gach %(total_count)s roghnaithe

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
ga[0]: %(value).1f billiún
ga[1]: %(value).1f billiún
ga[2]: %(value).1f billiún
ga[3]: %(value).1f billiún
ga[4]: %(value).1f billiún

en: %(value).1f million | %(value).1f million
ga[0]: %(value).1f milliún
ga[1]: %(value).1f milliún
ga[2]: %(value).1f milliún
ga[3]: %(value).1f milliún
ga[4]: %(value).1f milliún

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
ga[0]: %(value).1f trilliún
ga[1]: %(value).1f trilliún
ga[2]: %(value).1f trilliún
ga[3]: %(value).1f trilliún
ga[4]: %(value).1f trilliún

en: %s administration
ga: %s riaracháin

en: %s does not appear to be a urlpattern object
ga: Feiceann sé nach bhfuil %s oibiacht urlpattern

en: 0 of %(cnt)s selected
ga: 0 as %(cnt)s roghnaithe.

en: 1 comment was successfully %(action)s. | %(count)s comments were successfully %(action)s.
ga[0]: bhí nóta tráchta %(action)s go rathúil.
ga[1]: nótaí tráchta %(count)s a bhí sásúil %(action)s.
ga[2]: nótaí tráchta %(count)s a bhí sásúil %(action)s.
ga[3]: nótaí tráchta %(count)s a bhí sásúil %(action)s.
ga[4]: nótaí tráchta %(count)s a bhí sásúil %(action)s.

en: 1 result | %(counter)s results
ga[0]: toradh 1
ga[1]: %(counter)s torthaí
ga[2]: %(counter)s torthaí
ga[3]: %(counter)s torthaí
ga[4]: %(counter)s torthaí

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
ga: <h3>Trí %s:</h3>
    <ul>

en: A Coruna
ga: A Coruña

en: A user with that username already exists.
ga: In ann do úsáideoir leis an ainm úsáideora.

en: Action
ga: Aicsean

en: Action:
ga: Aicsean:

en: Add
ga: Cuir le

en: Add %(name)s
ga: Cuir %(name)s le

en: Add %s
ga: Cuir %s le

en: Add Another
ga: Cuir le

en: Add another %(verbose_name)s
ga: Cuir eile %(verbose_name)s

en: Added %(name)s "%(object)s".
ga: Suimithe %(name)s "%(object)s".

en: Advanced options
ga: Ard-rogha

en: All
ga: Gach

en: All dates
ga: Gach dáta

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
ga: Tharla earráid ag claochlú an geoiméadracht go dtí SRID an réimse fhoirm geoiméadracht.

en: Antrim
ga: Aontroim

en: Any date
ga: Aon dáta

en: App %r not found
ga: Ní bhfuarthas feidhmchlár %r

en: Approve
ga: Fhormheas

en: Approve a comment
ga: Ceadaigh nóta tráchta

en: Approve selected comments
ga: Cheadú nótaí tráchta roghnaithe

en: April
ga: Aibreán

en: Arabic
ga: Arabach

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
ga: An bhfuil tú cinnte na  %(object_name)s "%(escaped_object)s" a scroiseadh?Beidh gach oibiacht a leanúint scroiste freisin:

en: Are you sure you want to delete the selected %(object_name)s objects? All of the following objects and their related items will be deleted:
ga: An bhfuil tú cinnte na  %(object_name)s a scroiseadh? Beidh gach oibiacht a leanúint agus na oibiachta gaolta scroiste freisin:

en: Are you sure?
ga: An bhfuil tú cinnte?

en: Argentinean Spanish
ga: Spáinnis Airgintín

en: Armagh
ga: Ard Mhacha

en: As above, but opens the admin page in a new window.
ga: Mar thuas, ach osclaíonn sé an leathanach riarachán if fuinneog nua

en: Aug.
ga: Lún

en: August
ga: Lúnasa

en: Avila
ga: Ávila

en: Baja California Sur
ga: Baja California an Ridire

en: Balearic Islands
ga: Na hOileáin Bhailéaracha

en: Banska Bystrica region
ga: Banska Bystrica réigiún

en: Basel-Land
ga: Basel-Talún

en: Basque
ga: Bascais

en: Basque Country
ga: Tír na mBascach

en: Bavaria
ga: An Bhaváir

en: Bengali
ga: Beangáilis

en: Berlin
ga: Beirlín

en: Big (8 byte) integer
ga: Mór (8 byte) slánuimhi

en: Bookmarklets
ga: Leabharmharcín

en: Boolean (Either True or False)
ga: Boole

en: Boolean (Either True, False or None)
ga: Boole (Fíor, Bréagach nó Dada)

en: Bratislava I
ga: An Bhratasláiv I

en: Bratislava II
ga: An Bhratasláiv II

en: Bratislava III
ga: An Bhratasláiv III

en: Bratislava IV
ga: An Bhratasláiv IV

en: Bratislava V
ga: An Bhratasláiv V

en: Bratislava region
ga: An Bhratasláiv réigiún

en: Brazilian Portuguese
ga: Portaingéilis Bhrasaíleach

en: British English
ga: Béarla na Breataine

en: Bulgarian
ga: Bulgárach

en: Caceres
ga: Cáceres

en: Cadiz
ga: Cádiz

en: Canary Islands
ga: Na hOileáin Chanáracha

en: Carlow
ga: Ceatharlach

en: Carlsbad Region
ga: Carlsbad Réigiún

en: Castile and Leon
ga: Castilla agus Leon

en: Castile-La Mancha
ga: Castilla-La Mancha

en: Catalan
ga: Catalóinis

en: Catalonia
ga: An Chatalóin

en: Cavan
ga: An Cabhan

en: Central Bohemian Region
ga: Réigiún Central Bohemian

en: Central Scotland
ga: Central Albain

en: Change
ga: Athraigh

en: Change %s
ga: Aithrigh %s

en: Change history: %s
ga: Athraigh stáir %s

en: Change my password
ga: Athraigh mo focal faire

en: Change password
ga: Athraigh focal faire

en: Change password: %s
ga: Athraigh focal faire: %s

en: Change:
ga: Athraigh:

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
ga: Athraithe %(list)s le %(name)s "%(object)s".

en: Changed %s.
ga: Athraithe %s

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
ga: Seic an bosca seo dá bbéadh an nóta tráchta seo míchuí. Taispeantar "Bhí an nóta tráchta scrioste" in áit an nóta tráchta seo.

en: Clare
ga: An Clar

en: Clear selection
ga: Scroiseadh modhnóir

en: Click here to select the objects across all pages
ga: Cliceáil anseo chun na hobiacht go léir a roghnú ar fud gach leathanach

en: Co-ordination numbers are not allowed.
ga: Ní líon Comhordaithe Co-cheadaítear.

en: Comma-separated integers
ga: Slánuimhireacha camóg-scartha

en: Comment
ga: Nóta tráchta

en: Confirm password:
ga: Deimhnigh focal faire:

en: Content
ga: Inneachar

en: Cork
ga: Corcaigh

en: Cornwall and Isles of Scilly
ga: Corn na Breataine agus na Oileáin Scilly

en: Corps Consulate
ga: Cór gconsalacht

en: Corps Diplomatic
ga: Cór Taidhleoireachta

en: County Antrim
ga: Contae Aontroma

en: County Armagh
ga: Contae Ard Mhacha

en: County Down
ga: Contae an Dúin

en: County Fermanagh
ga: Contae Fhear Manach

en: County Londonderry
ga: Contae Dhoire

en: County Tyrone
ga: Contae Thír Eoghain

en: Croatian
ga: Cróitis

en: Currently:
ga: Ag an am seo.

en: Czech
ga: Seiceach

en: DATE_FORMAT
ga: N j, Y

en: Danish
ga: Dainmhairgis

en: Database error
ga: Botún bunachar sonraí

en: Date (with time)
ga: Dáta (le am)

en: Date (without time)
ga: Dáta (gan am)

en: Date/time
ga: Dáta/am

en: Date:
ga: Dáta:

en: Dec.
ga: Nol

en: December
ga: Mí na Nollag

en: Decimal number
ga: Uimhir deachúlach

en: Delete
ga: Cealaigh

en: Delete multiple objects
ga: Scrios na réadanna

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
ga: Scrios %(verbose_name_plural) roghnaithe

en: Delete?
ga: Cealaigh?

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
ga: Scriosaithe %(name)s "%(object)s".

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ga: Má scriossan tú  %(object_name)s '%(escaped_object)s' scriosfaidh oibiachtí gaolta. Ach níl cead ag do cuntas na oibiacht a leanúint a scriosadh:

en: Deleting the %(object_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ga: Má scriossan tú  %(object_name)s scriosfaidh oibiachtí gaolta. Ach níl cead ag do cuntas na oibiacht a leanúint a scriosadh:

en: Derry
ga: Doire

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
ga: Sainíonn go bhfuil gach ceada ag an úsáideoir seo gan iad a cur le go díreach.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
ga: Sainigh an bhfuil cead ag an úsáideoir logáil isteach go dtí an suíomh riaracháin seo.

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
ga: Sainíonn an bhfuil an úsáideoir gníomhach. Míroghnaigh seo in aineonn de scriseadh cuntasí.

en: Distrito Federal
ga: Distrito Feidearálach

en: Django administration
ga: Riarachán Django

en: Django site admin
ga: Riarthóir suíomh Django

en: Documentation
ga: Doiciméadúchán

en: Documentation bookmarklets
ga: Leabharmharcín doiciméadúchán

en: Documentation for this page
ga: Doiciméadúchán le hadhaigh an leathanach seo

en: Donegal
ga: Dún na nGall

en: Down
ga: an Dún

en: Dublin
ga: Baile Atha Cliath

en: Dumfries and Galloway
ga: Dumfries agus Galloway

en: Dutch
ga: Ollannach

en: E-mail
ga: R-phost

en: E-mail address
ga: R-phost

en: E-mail address:
ga: R-phost:

en: Edit this object (current window)
ga: Cuir in eagar an oibiacht seo (fuinneog láthair)

en: Edit this object (new window)
ga: Cuir in eagar an oibiacht seo (fuinneog nua)

en: Email address
ga: R-phost

en: England
ga: Sasana

en: English
ga: Béarla

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
ga: Bí cinnte nach bhfuil níos mó ná %s ionad deachúlach ann.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
ga: Bí cinnte nach bhfuil níos mó ná %s digit roimh an bpointe deachúlach.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
ga: Bí cinnte nach bhfuil níos mó ná %s digit ann.

en: Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ga: Cinntiú go bhfuil níos lú ná %(max)d carachtair (tá sé %(length)d) ag ainm an chomhaid seo.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ga: Bí cinnte nach bhfuil níos lú ná %(limit_value)d carachtar sa luach seo (it has %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ga: Bí cinnte nach bhfuil níos mó ná %(limit_value)d carachtar sa luach seo %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ga: Bí cinnte nach bhfuil níos lú ná %(limit_value)s (it is %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ga: Bí cinnte go bhfuil an luach seo cothrom le nó níos mó ná %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ga: Bí cinnte go bhfuil an luach seo cothrom le nó níos lú ná %(limit_value)s.

en: Enter a 4 digit post code.
ga: Iontráil cód poist 4 dhigit.

en: Enter a Swedish postal code in the format XXXXX.
ga: Iontráil cód poist na Sualainne i bhformáid XXXXX.

en: Enter a U.S. state or territory.
ga: Iontráil US stát nó i gcríoch.

en: Enter a birth number in the format XXXXXX/XXXX or XXXXXXXXXX.
ga: Iontráil uimhir breithe i bhformáid XXXXXX/XXXX nó XXXXXXXXXX.

en: Enter a list of values.
ga: Cuir liosta de luachanna isteach.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
ga: Iontráil focal faire nua le hadhaigh an úsaideor <strong>%(username)s</strong>.

en: Enter a number.
ga: Cuir uimhir isteach.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
ga: Cuir isteach cód póstal ins an formáid NNNN nó ANNNNAAA

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
ga: Iontráil cód poist i bhformáid XX-XXX.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
ga: Iontráil cód poist i bhformáid XXX XXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
ga: Iontráil cód poist i bhformáid XXXXX nó XXX XX.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
ga: Iontráil cód poist i bhformáid XXXXXXX nó XXX-XXXX.

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX or XX-XX-XXX-XXX.
ga: Iontráil réimse uimhir chánach (NIP) i bhformáid XXX-XXX-XX XX-nó-XX XX-XXX-XXX.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ga: Cuir 'slug' bailí isteach atá déanta as litreacha, uimhreacha, fostríoca nó fleiscíní.

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
ga: Iontráil uimhir Ostaire Slándáil Shóisialta bailí i bhformáid XXXX XXXXXX.

en: Enter a valid CI number in X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X or XXXXXXXX format.
ga: Iontráil CI bailí a roinnt i X.XXX.XXX-X, XXXXXXX-X nó XXXXXXXX formáid.

en: Enter a valid CI number.
ga: Cuir isteach uimhir IC bailí.

en: Enter a valid CIF.
ga: Iontráil CIF bailí.

en: Enter a valid CNP.
ga: Iontráil CNP bailí.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
ga: Cuir isteach CUIT bailí i formáid XX-XXXXXXXX-X nó XXXXXXXXXXXX.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
ga: Iontráil uimhir Cheanada Árachais Shóisialaigh bailí i bhformáid XXX-XXX-XXX.

en: Enter a valid Chilean RUT.
ga: Iontráil RUT Chilean bailí.

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
ga: Iontráil RUT bailí Chilean. Is é an fhormáid XX.XXX.XXX-X.

en: Enter a valid Finnish social security number.
ga: Cuir isteach uimhir Fionlainne slándála sóisialta bailí.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
ga: Iontráil uimhir cárta aitheantais na Gearmáine bailí i bhformáid XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
ga: Iontráil IBAN bailí i bhformáid ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX

en: Enter a valid IC number.
ga: Cuir isteach uimhir IC bailí.

en: Enter a valid IPv4 address.
ga: Cuir seoladh bailí IPv4 isteach.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
ga: Cuir isteach uimhir aitheantais bailí hÍoslainne. Is é an fhormáid XXXXXX-XXXX.

en: Enter a valid Kuwaiti Civil ID number
ga: Iontráil uimhir ID Sibhialta Kuwati bailí

en: Enter a valid NIK/KTP number
ga: Cuir isteach uimhir NIK/KTP bailí

en: Enter a valid Norwegian social security number.
ga: Cuir isteach uimhir leasa na hIorua sóisialta bailí.

en: Enter a valid SoFi number
ga: Iontráil uimhir SoFi bailí

en: Enter a valid Social Security number.
ga: Iontráil uimhir Slándáil Shóisialta bailí.

en: Enter a valid South African ID number
ga: Iontráil uimhir ID hAfraice Theas bailí

en: Enter a valid South African postal code
ga: Iontráil cód poist na hAfraice Theas bailí

en: Enter a valid Swedish organisation number.
ga: Cuir isteach uimhir eagraíochta bailí Sualainnis.

en: Enter a valid Swedish personal identity number.
ga: Iontráil uimhir aitheantais bailí Sualainnis pearsanta.

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
ga: Iontráil aitheantais hEilvéise bailí nó uimhir pas cárta i bhformáid X1234567<0 nó 1234567890.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
ga: Iontráil uimhir Slándáil Shóisialta US bailí i bhformáid XXX-XX-XXXX.

en: Enter a valid URL.
ga: Cuir URL bailí isteach.

en: Enter a valid VAT number.
ga: Iontráil uimhir CBL bailí.

en: Enter a valid birth number.
ga: Cuir isteach uimhir breithe bailí.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
ga: Cuir dáta bailí isteach, san fhormáid BBBB-MM-LL.

en: Enter a valid date.
ga: Cuir dáta bailí isteach.

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ga: Cuir dáta/am bailí isteach, san fhormáid BBBB-MM-LL UU:NN[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid date/time.
ga: Cuir dáta/am bailí isteach.

en: Enter a valid e-mail address.
ga: Cuir isteach seoladh ríomhphoist bhailí.

en: Enter a valid phone number
ga: Iontráil uimhir theileafóin bailí

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
ga: Iontráil uimhir theileafóin bailí i gceann de na formáidí 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX nó 9XXXXXXXX.

en: Enter a valid post code
ga: Iontráil cód poist bailí

en: Enter a valid postal code
ga: Iontráil cód poist bailí

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
ga: Iontráil cód poist bailí i bhformáid XXXXXX

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
ga: Iontráil cód poist bailí i raon agus formáid 01XXX - 52XXX.

en: Enter a valid postcode.
ga: Iontráil postchód bailí.

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ga: Cuir am bailí isteach san fhormáid UU:NN[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid time.
ga: Cuir am bailí isteach.

en: Enter a valid value.
ga: Cuir luach bailí isteach.

en: Enter a valid vehicle license plate number
ga: Cuir isteach uimhir feithicle bailí pláta cheadúnas

en: Enter a valid zip code.
ga: Iontráil zip-cód bailí.

en: Enter a whole number.
ga: Cuir slánuimhir isteach.

en: Enter a zip code in the format XXXX-XXX.
ga: Iontráil zip-cód i bhformáid XXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
ga: Cuir isteach cód zip ins an formáid XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
ga: Iontráil zip-cód i bhformáid XXXXX nó XXXXX-XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
ga: Iontráil zip-cód i bhformáid XXXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
ga: Iontráil zip-cód i bhformáid XXXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXXXX.
ga: Iontráil zip-cód i bhformáid XXXXXXX.

en: Enter new password
ga: Cuir isteach focal faire nua

en: Enter only digits separated by commas.
ga: Ná cuir isteach ach digití scartha ag camóga.

en: Enter the same password as above, for verification.
ga: Iontráíl an focal faire céanna mar thuas, le fíorúchán.

en: Estonian
ga: Eastóinis

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
ga: Sampla '/about/contact/' Déan cinnte go bhfuil príomhslaid agus cúlslais agat.

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
ga: Sampla: 'flatpages/contact_page.html'. Muna bhfuil sé ar soláthair, bainfidh an córás úsáid as 'flatpages/default.html'.

en: Feb.
ga: Fea

en: February
ga: Mí Feabhra

en: Federal Government
ga: Rialtas Feidearálach

en: Fermanagh
ga: Fear Manach

en: Field of type: %(field_type)s
ga: Réimse de Cineál: %(field_type)s

en: Fields on %s objects
ga: Réimse ar oibiachtí %s

en: File path
ga: Conair comhaid

en: Filter
ga: Scagaire

en: Finnish
ga: Fionlainnis

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
ga: Ar dtús, iontráil ainm úsaideoir agus focal faire.  Ansin, beidh tú in ann cuir in eagar níos mó roghaí úsaideoira.

en: Flag
ga: Brat

en: Flag selected comments
ga: Bratach nótaí tráchta roghnaithe

en: Flag this comment
ga: Cuir brat ar an nóta tráchta seo

en: Floating point number
ga: Snámhphointe

en: Foral Community of Navarre
ga: Chomhphobail Foral de Navarre

en: Foreign Key (type determined by related field)
ga: Eochair Eachtracha (cineál a chinnfear de réir réimse a bhaineann)

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
ga: Dearmad déanta ar do focal faire? Iontráil do r-phost thíos agus seolfaimid teagasca chun ceann nua a fháil.

en: Free State
ga: Saorstát

en: French
ga: Francach

en: Fri
ga: Aoi

en: Friday
ga: Aoine

en: Galician
ga: Gailísis

en: Galway
ga: Gaillimh

en: Geneva
ga: An Ghinéiv

en: Geometry collection
ga: Céimseata bhailiú

en: Georgian
ga: Seoirseach

en: German
ga: Gearmánach

en: Go
ga: Té

en: Greater Poland
ga: An Pholainn Mór

en: Greek
ga: Gréigis

en: Groups
ga: Grúpa

en: Hebrew
ga: Eabhrach

en: Hindi
ga: Hiondúis

en: History
ga: Stair

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
ga: Ar ríomhaire Mac, coinnigh an eochair "Control" nó "Command" síos chun níos mó ná rud amháin a roghnú.

en: Home
ga: Baile

en: Hradec Region
ga: Hradec Réigiún

en: Hungarian
ga: Ungáiris

en: IP address
ga: Seol IP

en: Icelandic
ga: Mórlainnis

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
ga: Dá mbéadh é seo seicailte, ní beidh ach úsáideora logáilte isteach in ann an leathanach seo a fheiceail

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
ga: Má cuireann tú aon rud sa réimse seo, beidh do nóta déileálfar mar spam

en: Important dates
ga: Dáta tábhactach

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
ga: Breis leis na ceada sannta láimhe, faigheann an úsáideoir seo gach ceada sannta do na grúpaí a bhfuil sé/sí isteach in.

en: Integer
ga: Slánuimhir

en: Invalid CNPJ number.
ga: Neamhbhailí CNPJ uimhir.

en: Invalid CPF number.
ga: Uimhir CPF neamhbhailí.

en: Invalid CUIT.
ga: CUIT neamhbailí

en: Invalid checksum for CIF.
ga: Sheiceála neamhbhailí do CIF.

en: Invalid checksum for NIE.
ga: Sheiceála neamhbhailí do NIE.

en: Invalid checksum for NIF.
ga: Sheiceála neamhbhailí do NIF.

en: Invalid checksum for bank account number.
ga: Sheiceála neamhbhailí do uimhir cuntas bainc.

en: Invalid date: %s
ga: Dáta neamhbhailí: %s

en: Invalid geometry type.
ga: Tíopa geoiméadracht neamhbhailí

en: Invalid geometry value.
ga: Méid geoiméadracht neamhbhailí

en: Invalid optional parameter Gender, valid values are 'f' and 'm'
ga: Paraiméadar inscne roghnach neamhbhailí, is iad 'f' agus 'm' na luachanna bailí

en: Irish
ga: Gaeilge

en: Italian
ga: Iodáilis

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
ga: Ní mór Míreanna a roghnú chun caingne a dhéanamh orthu. Níl aon mhíreanna a athrú.

en: Jan.
ga: Ean

en: January
ga: Mí Eanair

en: Japanese
ga: Seapáinis

en: July
ga: Mí Iúil

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
ga: Léimeann go dtí an leathanach riaracháin le leathainaigh le hadhaigh oibiacht amháin.

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
ga: Tógann se tusa ón aon leathanach go dtí an doiciméadúchán le hadhaigh an radharc a rinne an leathanach.

en: June
ga: Mí an Mheithimh

en: Kannada
ga: Cannadais

en: Kerry
ga: Chiarrai

en: Khmer
ga: Ciméiris

en: Kildare
ga: Cill Dara

en: Kilkenny
ga: Cill Chainnigh

en: Korean
ga: Cóiréis

en: Kosice region
ga: Kosice réigiún

en: Kysucke Nove Mesto
ga: Kysucke Nove mesto

en: Laois
ga: Laoise

en: Latest comments on %(site_name)s
ga: Nótaí tráchtaí is déanaí ar %(site_name)s

en: Latvian
ga: Laitvis

en: Leitrim
ga: Liatroim

en: Lesser Poland
ga: An Pholainn lú

en: Liberec Region
ga: Liberec Réigiún

en: Limerick
ga: Luimneach

en: Line string
ga: Líne teaghrán

en: Lithuanian
ga: Liotuáinis

en: Log in
ga: Logáil isteach

en: Log in again
ga: Logáil isteacj arís

en: Log out
ga: Logáil amach

en: Logged out
ga: Logáilte amach

en: Longford
ga: An Longfort

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
ga: Feictear nach bhfuil do brabhsálaí réidh le cuaiche a glacadh. Le do thoil, cumasaigh cuaiche, athlódáil an leathanach seo, agus déan iarracht arís.

en: Lookup
ga: Cuardach

en: Louth
ga: Lú

en: Lower Austria
ga: An Ostair íochtarach

en: Lower Saxony
ga: An tSacsain Íochtair

en: Lower Silesia
ga: Silesia Íochtarach

en: MONTH_DAY_FORMAT
ga: F j

en: Macedonian
ga: Macadóinis

en: Madrid
ga: Maidrid

en: Malaga
ga: Málaga

en: Many-to-many relationship
ga: Go leor le go leor caidreamh

en: March
ga: Mí Márta

en: May
ga: Bealtaine

en: Mayo
ga: Mhaigh Eo

en: Meath
ga: an Mhí

en: Mecklenburg-Western Pomerania
ga: Mecklenburg-Pomerania Thiar

en: Metadata
ga: Meiteashonraí

en: Model %(model)s with pk %(pk)r does not exist.
ga: Níl %(model)s le eochair %(pk)r ann.

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
ga: Ní bhfuarthas samhail %(model_name)r  i bhfeidhmclár %(app_label)r

en: Models available in the %(name)s application.
ga: Samhla ar fáil ins an feidhmchlár %(name)s.

en: Mon
ga: Lua

en: Monaghan
ga: Muineachán

en: Monday
ga: Luan

en: Mongolian
ga: Mongóilis

en: Moravian-Silesian Region
ga: Réigiún Moravian-Silesian

en: Multi polygon
ga: Il polagán

en: Multi-line string
ga: Il-líne teaghrán

en: Multi-point
ga: Il-phointe

en: My Actions
ga: Mo Aicseain

en: Name
ga: Ainm

en: National Business Register Number (REGON) consists of 9 or 14 digits.
ga: Uimhir Náisiúnta Clár Gnó (REGON) comhdhéanta de 9 nó 14 digití.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
ga: Náisiúnta Uimhir Aitheantais comhdhéanta de 11 digití.

en: New password
ga: Focal faire nua

en: New password confirmation
ga: Deimnhiú focal faire nua

en: New password:
ga: Focal faire nua:

en: Nitra region
ga: Nitra réigiún

en: No
ga: Níl

en: No action selected.
ga: Uimh gníomh roghnaithe.

en: No fields changed.
ga: Dada réimse aithraithe

en: No file was submitted.
ga: Níor seoladh aon chomhad.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ga: Níor seoladh comhad. Deimhnigh cineál an ionchódaithe ar an bhfoirm.

en: No geometry value provided.
ga: Ní soláthair méid geoiméadracht

en: None
ga: Dada

en: None available
ga: Dada ar fáil

en: North Rhine-Westphalia
ga: Réin Thuaidh-Westphalia

en: North West
ga: Iarthuaisceart

en: Northern Ireland
ga: Tuaisceart Éireann

en: Norwegian
ga: Ioruais

en: Norwegian Bokmal
ga: Bokmal Ioruais

en: Norwegian Nynorsk
ga: Nynorsk Ioruais

en: Nov.
ga: Sam

en: Nove Mesto nad Vahom
ga: Nove mesto nad Vahom

en: November
ga: Samhain

en: Oct.
ga: Dei

en: October
ga: Deireadh Fómhair

en: Offaly
ga: Uíbh Fhailí

en: Old password
ga: Sean-focal faire

en: Olomouc Region
ga: Réigiún Olomouc

en: One-to-one relationship
ga: Duine-le-duine caidreamh

en: Order
ga: Ord

en: Orkney Islands
ga: na hOiléain Orkney

en: Page not found
ga: Ní bhfuarthas an leathanach

en: Pardubice Region
ga: Pardubice Réigiún

en: Password
ga: Focal faire

en: Password (again)
ga: Focal faire (arís)

en: Password change
ga: Athrú focal faire

en: Password change successful
ga: Athrú an focal faire rathúil

en: Password changed successfully.
ga: Focal faire aithraithe rathúil

en: Password confirmation
ga: Focal faire deimhniú

en: Password reset
ga: Athsocraigh focal faire

en: Password reset complete
ga: Athshocraigh an focal faire críochnaithe

en: Password reset confirmation
ga: Deimhniú athshocraigh focal faire

en: Password reset on %s
ga: Athsocraigh focal faire ar %s

en: Password reset successful
ga: Athshocraigh focal faire mí-rathúil

en: Password reset unsuccessful
ga: Athshocraigh focal faire mí-rathúil

en: Password:
ga: Focal faire:

en: Past 7 days
ga: 7 lá a chuaigh thart

en: Permissions
ga: Ceada

en: Persian
ga: Peirsis

en: Personal info
ga: Eolas pearsantach

en: Phone number
ga: Uimhir telefón

en: Phone numbers must be in 0X XX XX XX XX format.
ga: Ní mór Uimhreacha teileafóin a chur i bhformáid 0X XX XX XX XX.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
ga: Ní mór Uimhreacha teileafóin a chur i XX-XXXX-XXXX format.

en: Phone numbers must be in XXX-XXX-XXXX format.
ga: Ní mór uimhreacha teileafóin a chur i format XXX-XXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
ga: Ní mór uimhreacha teileafóin a chur i bhformáid XXXX-XXXXXX.

en: Phone numbers must have 9 digits, or start by + or 00.
ga: Ní mór líon Fón tá 9 dhigit, nó tús le + nó 00.

en: Pilsen Region
ga: Pilsen Réigiún

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ga: Ceart le do thoil na sonraí a dhúbailt le haghaidh %(field)s, chaithfidh a bheith uathúil.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ga: Le do thoil ceartaigh an sonra dúbail le %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ga: Ceart le do thoil na sonraí a dhúbailt le haghaidh %(field_name)s ní mór a bheith uaithúil le haghaidh an %(lookup)s i %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
ga: Le do thoil ceartaigh na luachanna dúbail thíos.

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
ga[0]: Le do thoil ceartaigh an botún thíos.
ga[1]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.
ga[2]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.
ga[3]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.
ga[4]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ga[0]: Le do thoil ceartaigh an botún thíos.
ga[1]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.
ga[2]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.
ga[3]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.
ga[4]: Le do thoil ceartaigh na botúin thíos.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
ga: Le do thoil, iontráil aihm úsaideora agus focal faire ceart. Bí cúramach go bhfuil an beirt acu cásíogair.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
ga: Cuir isteach NIF bailí nó NIE.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
ga: Cuir isteach NIF bailí, NIE, nó CIF.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
ga: Cuir isteach uimhir chuntais bainc bailí i bhformáid XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
ga[0]: Cuir aitheantas bailí %(self)s isteach. Tá an luach %(value)r neamhbhailí.
ga[1]: Cuir aitheantas bailí %(self)s isteach. Tá na luachanna %(value)r neamhbhailí.
ga[2]: Cuir aitheantas bailí %(self)s isteach. Tá na luachanna %(value)r neamhbhailí.
ga[3]: Cuir aitheantas bailí %(self)s isteach. Tá na luachanna %(value)r neamhbhailí.
ga[4]: Cuir aitheantas bailí %(self)s isteach. Tá na luachanna %(value)r neamhbhailí.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ga: Le do thoil, iontráil do focal faire dhá uaire cé go mbeimid in ann a seiceal go bhfuil sé scríobhte isteach i gceart.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ga: Le do thoil, iontráil do sean-focal faire, ar son slándáil, agus ansin iontráil do focal faire dhá uaire cé go mbeimid in ann a seiceal go bhfuil sé scríobhte isteach i gceart.

en: Please go to the following page and choose a new password:
ga: Le do thoil té go dtí an leathanach a leanúint agus roghmaigh focal faire nua:

en: Please log in again, because your session has expired.
ga: Le do thoil, logáil isteach arís cé go bhfuil to seisúin críochnaithe.

en: Point
ga: Pointe

en: Polish
ga: Polainnis

en: Polygon
ga: Polagán

en: Portuguese
ga: Portaingéilis

en: Post your comment
ga: Seol do Nóta tráchta

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
ga: Postáilte trí %(user)s ar %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: Presov region
ga: Presov réigiún

en: Preview
ga: Réamhamharc

en: Preview your comment
ga: Nóta tráchta réamhamharc

en: Principality of Asturias
ga: Phrionsacht Asturias

en: Quintana Roo
ga: Quintana Rubha

en: Really flag this comment?
ga: Go deimhin cuir brat ar an nóta tráchta seo?

en: Really make this comment public?
ga: Cuir an nóta seo poiblí?

en: Really remove this comment?
ga: Dáiríre, cuir amach an nóta seo?

en: Recent Actions
ga: Aicsean úrnua

en: Region of Murcia
ga: Réigiún de Murcia

en: Remove
ga: Tóg amach

en: Remove a comment
ga: Tóg amach nóta tráchta

en: Remove selected comments
ga: Bain nótaí tráchta roghnaithe

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
ga: Riachtanach. 30 carachtair nó níos lú. Litreacha, digite agus @/./+/-/_ amháin.

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
ga: Riachtanach. 30 carachtair nó níos lú. Litreacha, digite agus na carachtair @/./+/-/_

en: Reset my password
ga: Athsocraigh mo focal faire

en: Rhineland-Palatinate
ga: Dúiche na Réine-Palatinate

en: Romanian
ga: Rómáinis

en: Roscommon
ga: Ros Comain

en: Run the selected action
ga: Rith an gníomh roghnaithe

en: Russian
ga: Rúiseach

en: Saturday
ga: Satharn

en: Save
ga: Sábháil

en: Save and add another
ga: Sabháil agus cuir le ceann eile

en: Save and continue editing
ga: Sábhail agus lean ag cuir in eagar

en: Save as new
ga: Sabháil mar nua

en: Saxony
ga: An tSacsain

en: Saxony-Anhalt
ga: An tSacsain-Anhalt

en: Scotland
ga: Albain

en: Search
ga: Cuardach

en: Select %s
ga: Roghnaigh %s

en: Select %s to change
ga: Roghnaigh %s a athrú

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
ga: Roghnaigh stát na Brasaíle bailí. Ní thugann an Stát sin ar cheann de na stáit atá ar fáil.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ga: Déan rogha bhailí. Ní ceann de na roghanna é %(value)s.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
ga: Déan rogha bhailí. Ní ceann de na roghanna é %s.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ga: Déan rogha bhailí. Ní ceann de na roghanna é do roghasa.

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
ga: Roghnaigh gach %(total_count)s %(module_name)s

en: Sept.
ga: Mea

en: September
ga: Meán Fómhair

en: Serbian
ga: Seirbiach

en: Serbian Latin
ga: Laidin Seirbiach

en: Server Error <em>(500)</em>
ga: Botún Freastalaí <em>(500)</em>

en: Server error
ga: Botún freastalaí

en: Server error (500)
ga: Botún freastalaí (500)

en: Seville
ga: Sevilla

en: Shetland Islands
ga: na hOiléain Shetland

en: Show all
ga: Taispéan gach rud

en: Show object ID
ga: Taispéain oibiacht ID

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
ga: Taispéain an content-type agus ID uathúil le leathanaigh le hadhaigh oibiacht amháin.

en: Simplified Chinese
ga: Sínis

en: Site administration
ga: Riaracháin an suíomh

en: Sligo
ga: Sligeach

en: Slovak
ga: Slóvaicis

en: Slovenian
ga: Slóivéinis

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
ga: Tá rud éigin mícheart le suitéail do bunachar sonraí.  Déan cinnte go bhfuil boird an bunachar sonraI cruthaithe cheana, agus déan cinnte go bhfuil do úsaideoir in ann an bunacchar sonraí a léamh.

en: South Bohemian Region
ga: Réigiún Bohemian Theas

en: South Moravian Region
ga: Réigiún Moravian Theas

en: Spanish
ga: Spáinneach

en: St. Gallen
ga: St Gallen

en: Stockholm
ga: Stócólm

en: String (up to %(max_length)s)
ga: Teaghrán (suas go %(max_length)s)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
ga: D'éirigh le scriosadh %(count)d %(items)s.

en: Sun
ga: Dom

en: Sunday
ga: Domhnach

en: Swedish
ga: Sualainnis

en: TIME_FORMAT
ga: P

en: Tamil
ga: Tamailis

en: Telugu
ga: Teileagúis

en: Text
ga: téacs

en: Thai
ga: Tamailis

en: Thank you for your comment
ga: Go raibh maith agat le hadhaigh do nóta tráchta

en: Thanks for approving
ga: Go raibh maith agait le hadhaigh to formheas

en: Thanks for commenting
ga: Go raibh maith agat le hadhaign do nóta tráchta

en: Thanks for flagging
ga: Go raibh maith agat le hadhaigh do brat

en: Thanks for removing
ga: Go raibh maith agat le hadhaigh do thógail amach

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
ga: Go raibh maith agat le hadhaigh do cuairt ar an suíomh idirlínn inniú.

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
ga: Go raibh maith agat as an am chun feabhas a chur ar chaighdeán na díospóireachta ar ár suíomh

en: Thanks for using our site!
ga: Go raibh maith agat le hadhaigh do cuairt!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
ga: Níl cuntas in éineacht leis an r-phost sin. An bhfuil tú cinnte go bhfuil tú cláraithe?

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
ga: Bhí  %(name)s "%(obj)s" breisithe go rathúil

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
ga: Chuir an %(name)s·"%(obj)s"·go rathúil.·Is féidir leat é a cuir in eagar thíos.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
ga: Bhí an %(name)s "%(obj)s" aithraithe to rathúil

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
ga: Bhí %(name)s "%(obj)s" scrioste go rathúil.

en: The %(site_name)s team
ga: Foireann an %(site_name)s

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
ga: D'éirigh le cruthú %(verbose_name)s.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
ga: Scriosadh %(verbose_name)s.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
ga: D'éirigh le nuashonrú %(verbose_name)s.

en: The Chilean RUT is not valid.
ga: Níl an RUT Chilean bailí.

en: The Icelandic identification number is not valid.
ga: Níl an uimhir aitheantais hÍoslainne bailí.

en: The base GIS field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
ga: GIS an bonn réimse - léarscáileanna chun an Sonraíocht OpenGIS cineál Céimseata.

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
ga: Ní raibh an eochair eachtrach comhoiriúnach leis an tuismitheoir ásc príomh-eochair.

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
ga: Bhí nasc athshocraigh an focal faire mícheart, b'fheidir mar go raibh sé úsaidte cheana.  Le do thoil, iarr ar athsocraigh focal faire nua.

en: The submitted file is empty.
ga: Tá an comhad a seoladh folamh.

en: The two password fields didn't match.
ga: Níl an dá focla faire comhoiriúnigh

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
ga: Bhí botún. Seolah é go dtí riarthóirí an suíomh agus beidh sé ceartaithe i gceann tamallín. Go raibh maith agat le hadhaigh do foighne.

en: This URL appears to be a broken link.
ga: Dealraíonn sé gur nasc briste é an URL seo.

en: This account is inactive.
ga: Tá an cuntas seo neamhghníomhach.

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
ga: Is féidir dearbhchosán nó URL lán ag tosnú le 'http://'.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
ga: Bhí an nóta tráchta póstailte trí úsáideoir fíordeimhnite mar sin tá an r-phost léamh amháin.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
ga: Bhí an nóta tráchta póstailte trí uaire trí úsáideoir fíordheimhnithe mar sin tá an ainm léamh-amhain.

en: This field cannot be blank.
ga: Ní cheadaítear luach nialasach sa réimse seo.

en: This field cannot be null.
ga: Ní cheadaítear luach nialasach sa réimse seo.

en: This field is required.
ga: Tá an réimse seo riachtanach.

en: This field requires 11 digits.
ga: Éilíonn an réimse seo 11 digití.

en: This field requires 7 or 8 digits.
ga: Teastaíonn an réimse seo 7 nó 8 digite.

en: This field requires 8 digits.
ga: Éilíonn an réimse 8 digití.

en: This field requires at least 14 digits
ga: Éilíonn an réimse seo ar a laghad 14 digití

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
ga: Éilíonn an réimse seo ag an chuid is mó dhigit 11 nó 14 de charachtair.

en: This field requires only numbers.
ga: Teastaíonn an réimse seo uimhreacha amháin.

en: This month
ga: Táim cinnte

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
ga: Níl stáir aitraithe ag an oibiacht seo agús is dócha ná cuir le tríd an an suíomh riarachán.

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
ga: Teastaíonn dearbhchosán gan ainm fearainn. Sampla '/events/search/'.

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
ga: Cathaigh litreacha, digite agus na carachtair @/./+/-/_ amhain le hadhaigh an méid seo.

en: This value must be a decimal number.
ga: Ní mór don luach seo a bheith ina uimhir dheachúlach.

en: This value must be a float.
ga: Ní mór go mbeadh an luach snámhpointe.

en: This value must be an integer.
ga: Ní mór don luach seo a bheith ina shlánuimhir.

en: This value must be either None, True or False.
ga: Ní mór don luach seo a bheith Faic, Fíor nó Bréagach.

en: This value must be either True or False.
ga: Ní mór don luach seo a bheith Fíor nó Bréagach.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
ga: Níl ach litreacha, uimhreacha, slaiseacha, fólíniú agus daiseanna ceadaithe.

en: This year
ga: An blian seo

en: Thu
ga: Déa

en: Thursday
ga: Déardaoin

en: Time
ga: am

en: Time:
ga: Am:

en: Tipperary
ga: Tiobraid Arann

en: Today
ga: Inniu

en: Tokyo
ga: Tóiceo

en: Traditional Chinese
ga: Sínis Tradisúinta

en: Trencin region
ga: Trencin réigiún

en: Trnava region
ga: Trnava réigiún

en: Tue
ga: Mai

en: Tuesday
ga: Máirt

en: Turkish
ga: Tuircis

en: Tyrone
ga: Tír Eoghain

en: U.S. state (two uppercase letters)
ga: U.S. stát (dhá litreacha móra)

en: Ukrainian
ga: Úcráinis

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
ga: Díthiceáil an bosca seo chun an nóta a thógáil as an suíomh.

en: Unknown
ga: Gan aithne

en: Unknown content
ga: Inneachair anaithnid

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ga: Uasluchtaigh íomhá bhailí. Níorbh íomhá é an comhad a d'uasluchtaigh tú, nó b'íomhá thruaillithe é.

en: Upper Austria
ga: An Ostair uachtarach

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
ga: Úsáid '[algo]$[salt]$[hexdigest]' nó <a href="password/">athraigh focal faire foirm</a>.

en: User
ga: Úsaideoir

en: Username
ga: Ainm úsaideoir

en: Username:
ga: Ainm úsaideor:

en: Usernames cannot contain the '@' character.
ga: Níl an carachtar '@' ceadaithe in ainmeacha úsaideora.

en: Usti Region
ga: Usti Réigiún

en: Value %r is not a valid choice.
ga: Níl %r luach rogha bailí.

en: Vienna
ga: Vín

en: Vietnamese
ga: Vitneaimis

en: View on site
ga: Breath ar suíomh

en: Vorarlberg
ga: Tyrol

en: Vysocina Region
ga: Vysocina Réigiún

en: Wales
ga: An Bhreatain Bheag

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
ga[0]: Féach ar do bhéal! Níl an focal %s ceadaithe anseo.
ga[1]: Féach ar do bhéal! Níl na focail %s ceadaithe anseo.
ga[2]: Féach ar do bhéal! Níl na focail %s ceadaithe anseo.
ga[3]: Féach ar do bhéal! Níl na focail %s ceadaithe anseo.
ga[4]: Féach ar do bhéal! Níl na focail %s ceadaithe anseo.

en: Waterford
ga: Port Láirge

en: We apologize, but your form has expired. Please continue filling out the form from this page.
ga: Gabh ár leithscéal, ach tá do fhoirm in éag. Lean ar aghaidh le do thoil líonadh amach an fhoirm ón leathanach seo.

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
ga: Tá brón orainn, ach ní bhfuarthas an leathanach iarraite.

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
ga: Seolamar teagasca chugat le hadhaigh do r-phost a úsaid mar to focal faire.  Gheobaidh tú an r-phost i gceann tamallín.

en: Wed
ga: Céa

en: Wednesday
ga: Céadaoin

en: Welcome,
ga: Fáilte

en: Welsh
ga: Breatnach

en: West Pomerania
ga: Pomerania Thiar

en: Western Isles
ga: Oileáin Iarthair

en: Westmeath
ga: Na hIarmhí

en: Wexford
ga: Loch Garman

en: Wicklow
ga: Cill Mhantáin

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
ga: Sheiceála Mícheart do Uimhir Ghnó Clár Náisiúnta (REGON).

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
ga: Sheiceála mícheart ar an Uimhir Aitheantais Náisiúnta.

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
ga: Sheiceála mícheart ar an Uimhir Cánach (NIP).

en: XML text
ga: Téacs XML

en: YEAR_MONTH_FORMAT
ga: F Y

en: Yes
ga: Tá

en: Yes, I'm sure
ga: Táim cinnte

en: You don't have permission to edit anything.
ga: Níl cead agat aon rud a cuir in eagar.

en: You may add another %s below.
ga: Is féidir le ceann eile %s a cuir le thíos.

en: You may edit it again below.
ga: Is féidir leat é a cuir in eagar thíos.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
ga: Tá tú ag fáil an r-phost seo mar iarr tú ar athshocraigh an focal faire.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
ga: Feictear nach bhfuil do brabhsálaí réidh le cuaiche a glacadh. Tá cuaiche ag teastail le logáil isteach.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
ga: Níl do ríomhseoladh do ainm úsaideora. Bain trial as '%s'.

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
ga: Cuireadh do sean-focal faire isteach go mícheart. Iontráil isteach é arís.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
ga: Tá do focal faire réidh.  Is féidir leat logáil isteach anois.

en: Your password was changed.
ga: Bhí do focal faire aithraithe.

en: Your username, in case you've forgotten:
ga: Do ainm úsaideoir, má tá dearmad déanta agat.

en: Zilina region
ga: Zilina réigiún

en: Zlin Region
ga: Réigiún Zlin

en: Zurich
ga: Zürich

en: action flag
ga: brat an aicsean

en: action time
ga: am aicsean

en: active
ga: gníomhach

en: all %s
ga: gach %s

en: and
ga: agus

en: approved | approved
ga[0]: ceadaithe
ga[1]: ceadaithe
ga[2]: ceadaithe
ga[3]: ceadaithe
ga[4]: ceadaithe

en: apr
ga: aib

en: aug
ga: lun

en: change message
ga: teachtaireacht athrú

en: codename
ga: Ainm cód

en: comment
ga: trácht

en: comment flag
ga: brat nóta tráchta

en: comment flags
ga: bratacha nótaí tráchta

en: comments
ga: nótaí tráchta

en: content
ga: inneachar

en: content type
ga: tíopa inneachar

en: content types
ga: tíopaI inneachair

en: date
ga: dáta

en: date joined
ga: Dáta teacht isteach

en: date/time submitted
ga: Dáta/am curtha isteach

en: day | days
ga[0]: lá
ga[1]: laethanta
ga[2]: laethanta
ga[3]: laethanta
ga[4]: laethanta

en: dec
ga: nol

en: display name
ga: ainm taispeáinta

en: domain name
ga: ainm fearainn

en: e-mail address
ga: seoladh r-phost

en: eight
ga: ocht

en: enable comments
ga: Cuir nótaí tráchta ar chumas

en: expire date
ga: Data dul as feidhm

en: feb
ga: fea

en: filter:
ga: scag:

en: first name
ga: ainm baiste

en: five
ga: cúig

en: flag
ga: brat

en: flagged | flagged
ga[0]: bratach curtha leis
ga[1]: bratach curtha leis
ga[2]: bratach curtha leis
ga[3]: bratach curtha leis
ga[4]: bratach curtha leis

en: flat page
ga: leacleathanach

en: flat pages
ga: leacleathanaigh

en: for your user account at %(site_name)s
ga: Le do cuntas úsaideor ar %(site_name)s

en: four
ga: ceathair

en: group
ga: grúpa

en: groups
ga: grúpa

en: hour | hours
ga[0]: uair
ga[1]: uair
ga[2]: uair
ga[3]: uair
ga[4]: uair

en: is public
ga: poiblí

en: is removed
ga: Scrioste

en: jan
ga: ean

en: jul
ga: iui

en: jun
ga: mei

en: last login
ga: logáil deirneach

en: last name
ga: sloinne

en: lazy message
ga: teachtaireacht leisciúil

en: log entries
ga: loga iontrálacha

en: log entry
ga: loga iontráil

en: mar
ga: loit

en: may
ga: bealtaine

en: message
ga: teachtaireacht

en: midnight
ga: meán oíche

en: minute | minutes
ga[0]: nóiméad
ga[1]: nóiméad
ga[2]: nóiméad
ga[3]: nóiméad
ga[4]: nóiméad

en: minutes
ga: nóiméad

en: model:
ga: samhail:

en: month | months
ga[0]: mí
ga[1]: mhí
ga[2]: mhí
ga[3]: mhí
ga[4]: mhí

en: name
ga: ainm

en: nd
ga: ú

en: nine
ga: naoi

en: noon
ga: nóin

en: nov
ga: sam

en: number of %s
ga: líon %s

en: object ID
ga: oibiacht ID

en: object id
ga: id oibiacht

en: object repr
ga: repr oibiacht

en: oct
ga: dei

en: one
ga: aon

en: or
ga: nó

en: or make changes
ga: nó déan aithraithe

en: password
ga: focal faire

en: permission
ga: cead

en: permissions
ga: ceada

en: python model class name
ga: píotón samhail aicme ainm

en: rd
ga: ú

en: redirect
ga: athsheol

en: redirect from
ga: atreoraigh ó

en: redirect to
ga: atreoraigh go dtí

en: redirects
ga: atreoraithe

en: registration required
ga: clárúchán riachtanach

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
ga: Oibiachtí gaolmhara `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: removed | removed
ga[0]: baineadh
ga[1]: baineadh
ga[2]: baineadh
ga[3]: baineadh
ga[4]: baineadh

en: sep
ga: mea

en: session
ga: seisiún

en: session data
ga: sonraíocht an seisiún

en: session key
ga: eochair an seisiún

en: sessions
ga: seisúin

en: seven
ga: seacht

en: site
ga: suíomh

en: sites
ga: suíomhanna

en: six
ga: sé

en: st
ga: ú

en: staff status
ga: stádas foirne

en: superuser status
ga: stádas forúsáideoir

en: tag:
ga: clib:

en: template
ga: teimpléad

en: template name
ga: ainm an teimpléid

en: th
ga: ú

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
ga: An oibiacht gaolmhara `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: three
ga: trí

en: title
ga: teideal

en: today
ga: inniu

en: tomorrow
ga: amárach

en: two
ga: dó

en: user
ga: úsáideoir

en: user permissions
ga: ceada úsáideoira

en: user's URL
ga: URL an t-úsáideora

en: user's email address
ga: seoladh r-phost an t-úsáideoir

en: user's name
ga: Ainm úsáideoir

en: username
ga: Ainm úsáideoir

en: users
ga: úsáideora

en: view:
ga: radharc:

en: week | weeks
ga[0]: seachtain
ga[1]: seachtain
ga[2]: seachtain
ga[3]: seachtain
ga[4]: seachtain

en: year | years
ga[0]: blian
ga[1]: blianta
ga[2]: blianta
ga[3]: blianta
ga[4]: blianta

en: yes,no,maybe
ga: tá, níl, b'fhéidir

en: yesterday
ga: inné
