Django - en to fi translation catalogue (664 entries)

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
fi: 
    <p class="help">Asenna kirjanmerkkinen raahaamalla linkki kirjanmerkkien työkalupalkkiin tai napsauttamalla linkkiä oikeanpuoleisella hiiren painikkeella ja valitsemalla kirjanmerkkeihin lisäämisen. Sen jälkeen voit valita kirjanmerkkisen miltä tahansa sivuston sivulta. Huomaa, että jotkin näistä kirjanmerkkisistä toimivat vain, jos selaat sivustoa "paikalliseksi" määritellyltä tietokoneelta (kysy lisätietoja verkkonne ylläpitäjältä).</p>

en:  By %(filter_title)s
fi:  %(filter_title)s

en: "%s" is not a valid value for a primary key.
fi: "%s" ei kelpaa perusavaimeksi.

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
fi[0]: %(count)s %(name)s on muokattu.
fi[1]: %(count)s "%(name)s"-kohdetta on muokattu.

en: %(field_name)s must be unique for %(date_field)s %(lookup)s.
fi: "%(field_name)s"-kentän on oltava uniikki suhteessa: %(date_field)s %(lookup)s.

en: %(full_result_count)s total
fi: yhteensä %(full_result_count)s

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
fi: %(model_name)s jolla on tämä %(field_label)s, on jo olemassa.

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
fi: %(name)s perusavaimella %(key)r ei ole olemassa.

en: %(site_name)s comments
fi: Kommentit sivustolle %(site_name)s

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
fi[0]: %(size)d tavu
fi[1]: %(size)d tavua

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
fi[0]: %(total_count)s valittu
fi[1]: Kaikki %(total_count)s valittu

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
fi[0]: %(value).1f miljardi
fi[1]: %(value).1f miljardia

en: %(value).1f million | %(value).1f million
fi[0]: %(value).1f miljoona
fi[1]: %(value).1f miljoonaa

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
fi[0]: %(value).1f biljoona
fi[1]: %(value).1f biljoonaa

en: %s GB
fi: %s Gt

en: %s KB
fi: %s Kt

en: %s MB
fi: %s Mt

en: %s administration
fi: %s ylläpito

en: %s does not appear to be a urlpattern object
fi: %s ei näytä olevan urlpattern-olio

en: 0 of %(cnt)s selected
fi: 0 valittuna %(cnt)s mahdollisesta

en: 1 comment was successfully %(action)s. | %(count)s comments were successfully %(action)s.
fi[0]: 1 kommentti %(count)s onnistuneesti.
fi[1]: %(count)s kommenttia %(action)s onnistuneesti.

en: 1 result | %(counter)s results
fi[0]: 1 hakutulos
fi[1]: %(counter)s hakutulosta

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
fi: <h3>%s:</h3>
    <ul>

en: A Coruna
fi: A Coruña

en: A user with that username already exists.
fi: Käyttäjätunnus on jo rekisteröity.

en: AM
fi: AP

en: Action
fi: Tapahtuma

en: Action:
fi: Toiminto:

en: Add
fi: Lisää

en: Add %(name)s
fi: Lisää %(name)s

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Add Another
fi: Lisää seuraava

en: Add another %(verbose_name)s
fi: Lisää toinen %(verbose_name)s

en: Added %(name)s "%(object)s".
fi: Lisätty %(name)s "%(object)s".

en: Advanced options
fi: Lisäasetukset

en: Alacant
fi: Alicante

en: Albanian
fi: albaani

en: All
fi: Kaikki

en: All dates
fi: Kaikki päivät

en: Almeria
fi: Almería

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
fi: Kentän SRID-muunnoksessa tapahtui virhe.

en: Any date
fi: Mikä tahansa päivä

en: App %r not found
fi: Sovellusta %r ei löydy

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approve a comment
fi: Hyväksy kommentti

en: Approve selected comments
fi: Hyväksy valitut kommentit

en: April
fi: huhtikuu

en: Arabic
fi: arabia

en: Aragon
fi: Aragonia

en: Arava
fi: Álava

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
fi: Haluatko varmasti poistaa kohteen "%(escaped_object)s" (%(object_name)s)? Myös seuraavat kohteet poistettaisiin samalla:

en: Are you sure you want to delete the selected %(object_name)s objects? All of the following objects and their related items will be deleted:
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut (%(object_name)s) kohteet? Myös seuraavat kohteet ja niihin liittyvät kohteet poistettaisiin samalla:

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Argentinean Spanish
fi: Argentiinan espanja

en: As above, but opens the admin page in a new window.
fi: Kuten yllä, mutta avaa ylläpitosivun uuteen ikkunaan.

en: Asturias
fi: Asturia

en: Aug.
fi: elo

en: August
fi: elokuu

en: Avila
fi: Ávila

en: Balearic Islands
fi: Baleaarit

en: Banska Bystrica region
fi: Banská Bystrican alue

en: Basque
fi: baski

en: Basque Country
fi: Baskimaa

en: Bengali
fi: bengali

en: Big (8 byte) integer
fi: Suuri (8-tavuinen) kokonaisluku

en: Bizkaia
fi: Vizcaya

en: Bookmarklets
fi: Kirjanmerkkiset

en: Boolean (Either True or False)
fi: Totuusarvo: joko tosi (True) tai epätosi (False)

en: Boolean (Either True, False or None)
fi: Totuusarvo: joko tosi (True), epätosi (False) tai ei mikään (None)

en: Bosnian
fi: bosnia

en: Bratislava region
fi: Bratislavan alue

en: Brazilian Portuguese
fi: brasilian portugali

en: British English
fi: brittienglanti

en: Bulgarian
fi: bulgaria

en: Caceres
fi: Cáceres

en: Cadiz
fi: Cádiz

en: Canary Islands
fi: Kanariansaaret

en: Carinthia
fi: Kärnten

en: Castello
fi: Castellón

en: Castile and Leon
fi: Kastilia ja León

en: Castile-La Mancha
fi: Kastilia-La Mancha

en: Catalan
fi: katalaani

en: Catalonia
fi: Katalonia

en: Change
fi: Muokkaa

en: Change %s
fi: Muokkaa %s

en: Change history: %s
fi: Muokkaushistoria: %s

en: Change my password
fi: Vaihda salasana

en: Change password
fi: Vaihda salasana

en: Change password: %s
fi: Vaihda salasana: %s

en: Change:
fi: Muokkaa:

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
fi: Muutettu %(list)s kohteelle %(name)s "%(object)s".

en: Changed %s.
fi: Muokattu: %s.

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
fi: Rastita jos kommentti on asiaankuulumaton. Kommentin tilalla näytetään
    viesti "Tämä kommentti on poistettu".

en: Clear selection
fi: Tyhjennä valinta

en: Click here to select the objects across all pages
fi: Klikkaa tästä valitaksesi kohteet kaikilta sivuilta

en: Comma-separated integers
fi: Pilkulla erotetut kokonaisluvut

en: Comment
fi: Kommentti

en: Confirm password:
fi: Varmista uusi salasana:

en: Content
fi: Sisältö

en: Cordoba
fi: Córdoba

en: Croatian
fi: kroatia

en: Currently:
fi: Tällä hetkellä:

en: Czech
fi: tšekki

en: DATETIME_FORMAT
fi: j.n.Y H:i

en: DATE_FORMAT
fi: j.n.Y

en: Danish
fi: tanska

en: Database error
fi: Tietokantavirhe

en: Date (with time)
fi: Päivämäärä ja kellonaika

en: Date (without time)
fi: Päivämäärä (ilman kellonaikaa)

en: Date/time
fi: Pvm/klo

en: Date:
fi: Pvm:

en: Dec.
fi: joulu

en: December
fi: joulukuu

en: Decimal number
fi: Desimaaliluku

en: Delete
fi: Poista

en: Delete multiple objects
fi: Poista useita kohteita

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
fi: Poista valitut "%(verbose_name_plural)s"-kohteet

en: Delete?
fi: Poista?

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
fi: Poistettu %(name)s "%(object)s".

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
fi: Kohteen '%(escaped_object)s' (%(object_name)s) poisto poistaisi myös siihen liittyviä kohteita, mutta sinulla ei ole oikeutta näiden kohteiden poistamiseen:

en: Deleting the %(object_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
fi: Kohteen (%(object_name)s) poisto poistaisi myös siihen liittyviä kohteita, mutta sinulla ei ole oikeutta näiden kohteiden poistamiseen:

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
fi: Antaa käyttäjälle kaikki oikeudet ilman, että niitä täytyy erikseen luetella.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
fi: Määrittää, pääseekö käyttäjä tähän sivuston ylläpito-osioon.

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
fi: Määrää, voiko käyttäjä kirjautua sisään. Tällä voi estää käyttäjätilin käytön poistamatta sitä.

en: Django administration
fi: Djangon ylläpito

en: Django site admin
fi: Django-sivuston ylläpito

en: Documentation
fi: Ohjeita

en: Documentation bookmarklets
fi: Ohjeiden kirjanmerkkiset

en: Documentation for this page
fi: Tämän sivun ohjeita

en: Dutch
fi: hollanti

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: E-mail address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Edit this object (current window)
fi: Muokkaa tätä kohdetta (tässä ikkunassa)

en: Edit this object (new window)
fi: Muokkaa tätä kohdetta (uudessa ikkunassa)

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: English
fi: englanti

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
fi: Tässä luvussa saa olla enintään %s desimaalia.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
fi: Tässä luvussa saa olla enintään %s numeroa ennen desimaalipilkkua.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
fi: Tässä luvussa voi olla yhteensä enintään %s numeroa.

en: Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
fi: Tähän tiedostonimeen kelpaa enintään %(max)d merkkiä (nyt niitä on %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
fi: Tähän tarvitaan vähintään %(limit_value)d merkkiä (nyt on vain %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
fi: Tähän kelpaa enintään %(limit_value)d merkkiä (nyt on %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
fi: Tämän arvon on oltava %(limit_value)s (nyt %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
fi: Tämän luvun on oltava vähintään %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
fi: Tämän arvon on oltava enintään %(limit_value)s.

en: Enter a 4 digit post code.
fi: Syötä nelinumeroinen postinumero.

en: Enter a Swedish postal code in the format XXXXX.
fi: Syötä ruotsalainen postinumero muodossa XXXXX.

en: Enter a birth number in the format XXXXXX/XXXX or XXXXXXXXXX.
fi: Syötä henkilötunnus muodossa XXXXXX/XXXX tai XXXXXXXXXX.

en: Enter a list of values.
fi: Syötä lista.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
fi: Syötä käyttäjän <strong>%(username)s</strong> uusi salasana.

en: Enter a number.
fi: Syötä kokonaisluku.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
fi: Syötä postinumero muodossa NNNN tai ANNNNAAA.

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XX-XXX.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXX XXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXXXX tai XXX XX.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXXXXXX tai XXX-XXXX.

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX or XX-XX-XXX-XXX.
fi: Syötä verotusnumero (NIP) muodossa XXX-XXX-XX-XX tai XX-XX-XXX-XXX.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
fi: Tässä voidaan käyttää vain kirjaimia (a-z), numeroita (0-9) sekä ala- ja tavuviivoja (_ -).

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
fi: Syötä oikea itävaltalainen henkilötunnus muodossa XXXX XXXXXX.

en: Enter a valid CIF.
fi: Syötä oikea CIF.

en: Enter a valid CNP.
fi: Syötä oikea CNP.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
fi: Syötä oikea CUIT joko XX-XXXXXXXX-X tai XXXXXXXXXXXX -muodossa.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
fi: Syötä oikea kanadalainen henkilötunnus muodossa XXX-XXX-XXX.

en: Enter a valid Chilean RUT.
fi: Syötä oikea chileläinen RUT

en: Enter a valid Finnish social security number.
fi: Syötä oikea suomalainen henkilötunnus.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
fi: Syötä oikea saksalainen henkilötunnus muodossa XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
fi: Syötä oikea IBAN muodossa ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX

en: Enter a valid IC number.
fi: Syötä oikea IC-tunnus.

en: Enter a valid IPv4 address.
fi: Syötä kelvollinen IPv4-osoite.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
fi: Syötä oikea islantilainen henkilötunnus muodossa XXXXXX-XXXX.

en: Enter a valid Kuwaiti Civil ID number
fi: Syötä oikea kuwaitilainen henkilötunnus

en: Enter a valid NIK/KTP number
fi: Syötä oikea NIK/KTP numero

en: Enter a valid Norwegian social security number.
fi: Syötä oikea norjalainen henkilötunnus.

en: Enter a valid SoFi number
fi: Syötä ikea SoFi-numero

en: Enter a valid Social Security number.
fi: Syötä oikea henkilötunnus.

en: Enter a valid Swedish organisation number.
fi: Syötä oikea ruotsalainen yritystunnus.

en: Enter a valid Swedish personal identity number.
fi: Syötä oikea ruotsalainen henkilötunnus.

en: Enter a valid URL.
fi: Syötä oikea URL-osoite.

en: Enter a valid VAT number.
fi: Syötä oikea ALV-tunnus.

en: Enter a valid birth number.
fi: Syötä oikea henkilötunnus.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
fi: Päivämäärän pitää olla muodossa VVVV-KK-PP.

en: Enter a valid date.
fi: Syötä oikea päivämäärä.

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
fi: Ajankohdan pitää olla muodossa VVVV-KK-PP TT:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid date/time.
fi: Syötä oikea pvm/kellonaika.

en: Enter a valid e-mail address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Enter a valid phone number
fi: Syötä oikea puhelinnumero

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
fi: Syötä oikea puhelinnumero muodoissa 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX tai 9XXXXXXXX.

en: Enter a valid post code
fi: Syötä oikea postinumero

en: Enter a valid postal code
fi: Syötä oikea postinumero

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
fi: Syötä postinumero muodossa XXXXXX.

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
fi: Syötä oikea postinumero väliltä ja muodossa 01XXX-52XXX.

en: Enter a valid postcode.
fi: Syötä oikea postinumero.

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
fi: Ajan täytyy olla muodossa TT:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid time.
fi: Syötä oikea kellonaika.

en: Enter a valid value.
fi: Syötä oikea arvo.

en: Enter a valid vehicle license plate number
fi: Syötä oikea rekisterikilpi

en: Enter a valid zip code.
fi: Syötä oikea postinumero.

en: Enter a whole number.
fi: Syötä kokonaisluku.

en: Enter a zip code in the format XXXX-XXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXXXX.
fi: Syötä postinumero muodossa XXXXXXX.

en: Enter new password
fi: Syötä uusi salasana

en: Enter only digits separated by commas.
fi: Vain pilkulla erotetut kokonaisluvut kelpaavat tässä.

en: Enter the same password as above, for verification.
fi: Syötä sama salasana tarkistuksen vuoksi toistamiseen.

en: Estonian
fi: viro

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
fi: Esimerkki: '/tietoja/yhteystiedot/'. Varmista, että sekä alussa että lopussa on kauttaviiva.

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
fi: Esimerkiksi: 'flatpages/yhteydenotto.html'. Jos tämä jätetään tyhjäksi, käytetään oletuspohjaa 'flatpages/default.html'.

en: Feb.
fi: helmi

en: February
fi: helmikuu

en: Field of type: %(field_type)s
fi: Kenttä tyyppiä: %(field_type)s

en: Fields on %s objects
fi: %s-kohteiden kentät

en: File path
fi: Tiedostopolku

en: Filter
fi: Suodatin

en: Finnish
fi: suomi

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
fi: Syötä ensin käyttäjätunnus ja salasana. Sen jälkeen voit muokata muita käyttäjän tietoja.

en: Flag
fi: Merkitse

en: Flag selected comments
fi: Merkitse valitut kommentit

en: Flag this comment
fi: Merkitse tämä kommentti

en: Floating point number
fi: Liukuluku

en: Foral Community of Navarre
fi: Navarra

en: Foreign Key (type determined by related field)
fi: Vierasavain (tyyppi määräytyy liittyvän kentän mukaan)

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
fi: Unohditko salasanasi? Syötä alle sähköpostiosoitteesi, niin 
    lähetämme sinulle uuden salasanan.

en: French
fi: ranska

en: Fri
fi: Pe

en: Friday
fi: perjantai

en: Frisian
fi: friisi

en: Galician
fi: galicia

en: Geometry collection
fi: Geometriakokoelma

en: Georgian
fi: georgia

en: German
fi: saksa

en: Go
fi: Suorita

en: Greek
fi: kreikka

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Guipuzkoa
fi: Guipúzcoa

en: Hebrew
fi: heprea

en: Hindi
fi: hindi

en: History
fi: Muokkaushistoria

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
fi:  Pidä "Ctrl"-näppäin (tai Macin "Command") pohjassa valitaksesi useita vaihtoehtoja.

en: Home
fi: Etusivu

en: Hungarian
fi: unkari

en: IP address
fi: IP-osoite

en: Icelandic
fi: islanti

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
fi: Jos tämä kohta on valittu, vain sisäänkirjautuneet käyttäjät näkevät sivun.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
fi: Jos syötät tähän kenttään jotain, kommenttisi luokitellaan roskapostiksi

en: Illes Balears
fi: Baleaarit

en: Important dates
fi: Tärkeät päivämäärät

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
fi: Erikseen mainittujen oikeuksien lisäksi käyttäjä saa myös kaikki niiden ryhmien oikeudet, joiden jäsen hän on.

en: Indonesian
fi: indonesia

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Invalid CNPJ number.
fi: Virheellinen CNPJ-numero.

en: Invalid CPF number.
fi: Virheellinen CPF-numero.

en: Invalid CUIT.
fi: Virheellinen CUIT.

en: Invalid checksum for CIF.
fi: Väärä tarkistusnumero CIF:lle.

en: Invalid checksum for NIE.
fi: Väärä tarkistusnumero NIE:lle.

en: Invalid checksum for NIF.
fi: Väärä tarkistusnumero NIF:lle.

en: Invalid checksum for bank account number.
fi: Väärä tarkistusnumero pankin tilinumerolle.

en: Invalid date: %s
fi: Päivämäärä %s ei kelpaa

en: Invalid geometry type.
fi: Virheellinen geometriatyyppi.

en: Invalid geometry value.
fi: Virheellinen geometria-arvo.

en: Invalid optional parameter Gender, valid values are 'f' and 'm'
fi: Virheellinen valinnainen sukupuoli, valitse 'f' (nainen) tai 'm' (mies)

en: Irish
fi: irlanti

en: Italian
fi: italia

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
fi: Kohteiden täytyy olla valittuna, jotta niihin voi kohdistaa toimintoja. Kohteita ei ole muutettu.

en: Jaen
fi: Jaén

en: Jan.
fi: tammi

en: January
fi: tammikuu

en: Japanese
fi: japani

en: July
fi: heinäkuu

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
fi: Siirtyy yksittäistä kohdetta vastaavalta sivulta kohteen ylläpitosivulle.

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
fi: Näyttää ohjeet, jotka koskevat ko. sivun luonutta näkymää.

en: June
fi: kesäkuu

en: Kannada
fi: kannada

en: Khmer
fi: khmer

en: Korean
fi: korea

en: Kosice region
fi: Košicen alue

en: Kyoto
fi: Kioto

en: Latest comments on %(site_name)s
fi: Sivuston %(site_name)s viimeisimmät kommentit

en: Latvian
fi: latvia

en: Leon
fi: León

en: Line string
fi: Murtoviiva

en: Lithuanian
fi: liettua

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log in again
fi: Kirjaudu uudelleen sisään

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Logged out
fi: Kirjautunut ulos

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
fi: Selaimesi ei vaikuta sallivan evästeitä. Muuta asetukset sallimaan evästeet, lataa tämä sivu uudelleen ja yritä uudestaan.

en: Lookup
fi: Etsi

en: Lower Austria
fi: Ala-Itävalta

en: MONTH_DAY_FORMAT
fi: N j, Y

en: Macedonian
fi: makedonia

en: Malaga
fi: Málaga

en: Many-to-many relationship
fi: Moni-moneen relaatio

en: March
fi: maaliskuu

en: May
fi: toukokuu

en: Metadata
fi: Metatieto

en: Model %(model)s with pk %(pk)r does not exist.
fi: Mallia %(model)s pääavaimella %(pk)r ei ole olemassa.

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
fi: Sovelluksesta %(app_label)r ei löydy mallia %(model_name)r

en: Models available in the %(name)s application.
fi: Sovelluksen %(name)s mallit.

en: Mon
fi: Ma

en: Monday
fi: maanantai

en: Mongolian
fi: mongolia

en: Multi polygon
fi: Monipolygoni

en: Multi-line string
fi: Monimurtoviiva

en: Multi-point
fi: Monipiste

en: My Actions
fi: Omat tapahtumani

en: Name
fi: Nimi

en: National Business Register Number (REGON) consists of 9 or 14 digits.
fi: National Business Register -numerossa (REGON) on 9 tai 14 numeroa.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
fi: Henkilötunnus koostuu 11 numerosta.

en: Navarre
fi: Navarra

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New password confirmation
fi: Uusi salasana uudelleen

en: New password:
fi: Uusi salasana:

en: Nitra region
fi: Nitran alue

en: No
fi: Ei

en: No action selected.
fi: Ei toimintoa valittuna.

en: No fields changed.
fi: Ei muutoksia kenttiin.

en: No file was submitted.
fi: Yhtään tiedostoa ei ole lähetetty.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
fi: Tiedostoa ei lähetetty. Tarkista lomakkeen koodaus (encoding).

en: No geometry value provided.
fi: Geometria-arvoa ei annettu.

en: None
fi: Ei arvoa

en: None available
fi: Ei yhtään

en: Norwegian
fi: norja

en: Norwegian Bokmal
fi: norja (kirjanorja)

en: Norwegian Nynorsk
fi: norja (uusnorja)

en: Nov.
fi: marras

en: November
fi: marraskuu

en: Oct.
fi: loka

en: October
fi: lokakuu

en: Old password
fi: Vanha salasana

en: One-to-one relationship
fi: Yksi-yhteen relaatio

en: Order
fi: Järjestys

en: PM
fi: IP

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Password
fi: Salasana

en: Password (again)
fi: Salasana toistamiseen

en: Password change
fi: Salasanan vaihtaminen

en: Password change successful
fi: Salasanan vaihtaminen onnistui

en: Password changed successfully.
fi: Salasana muutettu onnistuneesti.

en: Password confirmation
fi: Salasanan vahvistaminen

en: Password reset
fi: Salasanan nollaus

en: Password reset complete
fi: Salasanan nollaus valmis

en: Password reset confirmation
fi: Salasanan nollauksen vahvistus

en: Password reset on %s
fi: Salasanan nollaus sivustolla %s

en: Password reset successful
fi: Salasanan nollaus onnistui

en: Password reset unsuccessful
fi: Salasanan nollaus ei onnistunut

en: Password:
fi: Salasana:

en: Past 7 days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Persian
fi: persia

en: Personal info
fi: Henkilökohtaiset tiedot

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Phone numbers must be in 0X XX XX XX XX format.
fi: Puhelinnumeroiden on ontava muodossa 0X XX XX XX XX.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
fi: Puhelinnumeron tulee olla muodossa XX-XXXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
fi: Puhelinnumeron tulee olla muodossa XXXX-XXXXXX.

en: Phone numbers must have 9 digits, or start by + or 00.
fi: Puhelinnumeroissa tulee olla 9 numeroa tai niiden kuuluu alkaa +:lla tai  00:lla.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
fi: Ole hyvä ja korjaa uniikin kentän %(field)s kaksoisarvo.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
fi: Korjaa kaksoisarvo kentälle %(field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
fi: Korjaa allaolevat kaksoisarvot.

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
fi[0]: Korjaa allaoleva virhe
fi[1]: Korjaa allaolevat virheet

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
fi[0]: Korjaa allaoleva virhe.
fi[1]: Korjaa allaolevat virheet.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
fi: Käyttäjätunnus tai salasana ei kelpaa. Huomaa, että isot ja pienet kirjaimet ovat merkitseviä.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
fi: Syötä oikea NIF tai NIE.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
fi: Syötä oikea NIF, NIE tai CIF.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
fi: Syötä oikea pankin tilinumero muodossa XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
fi[0]: Syöttämäsi %(self)s-tunniste %(value)r ei kelpaa.
fi[1]: Syöttämäsi %(self)s-tunnisteet %(value)r eivät kelpaa.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
fi: Syötä uusi salasanasi kaksi kertaa, jotta voimme varmistaa että syötit sen oikein.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
fi: Syötä vanha salasanasi varmistukseksi, ja syötä sitten uusi salasanasi kaksi kertaa, jotta se tulee varmasti oikein.

en: Please go to the following page and choose a new password:
fi: Määrittele uusi salasanasi oheisella sivulla:

en: Please log in again, because your session has expired.
fi: Kirjaudu uudelleen sisään, sillä istuntosi on vanhentunut.

en: Point
fi: Piste

en: Polish
fi: puola

en: Polygon
fi: Polygoni

en: Portuguese
fi: portugali

en: Post
fi: Lähetä

en: Post your comment
fi: Lähetä kommentti

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
fi:  Kirjoittanut %(user)s, pvm %(date)s\n
     \n
     %(comment)s\n
     \n
     http://%(domain)s%(url)s

en: Prague
fi: Praha

en: Presov region
fi: Prešovin alue

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview your comment
fi: Esikatsele kommenttia

en: Principality of Asturias
fi: Asturian ruhtinaskunta

en: Really flag this comment?
fi: Haluatko varmasti merkitä tämän kommentin?

en: Really make this comment public?
fi: Haluatko varmasti tehdä kommentista julkisen?

en: Really remove this comment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kommentin?

en: Recent Actions
fi: Viimeisimmät tapahtumat

en: Region of Murcia
fi: Murcia

en: Remove
fi: Poista

en: Remove a comment
fi: Poista kommentti

en: Remove selected comments
fi: Poista valitut kommentit

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
fi:  Vaaditaan. Enintään 30 merkkiä. Vain kirjaimet, numerot ja @/./+/-/_ ovat sallittuja.

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
fi:  Vaaditaan. Enintään 30 merkkiä. Vain kirjaimet, numerot ja @/./+/-/_ ovat sallittuja.

en: Reset my password
fi: Nollaa salasanani

en: Romanian
fi: romania

en: Run the selected action
fi: Suorita valittu toiminto

en: Russian
fi: venäjä

en: Sat
fi: La

en: Saturday
fi: lauantai

en: Save
fi: Tallenna ja poistu

en: Save and add another
fi: Tallenna ja lisää toinen

en: Save and continue editing
fi: Tallenna välillä ja jatka muokkaamista

en: Save as new
fi: Tallenna uutena

en: Search
fi: Haku

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select %s to change
fi: Valitse muokattava %s

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
fi: Valitse oikea brasilialainen osavaltio. Valitsemasi osavaltio ei ole yksi sallituista osavaltiosta.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
fi: Valitse oikea vaihtoehto. %(value)s ei ole vaihtoehtojen joukossa.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
fi: Valitse oikea vaihtoehto. %s ei löydy vaihtoehtojen joukosta.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
fi: Valitse oikea vaihtoehto. Valintasi ei löydy vaihtoehtojen joukosta.

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
fi: Valitse kaikki %(total_count)s %(module_name)s

en: Sept.
fi: syys

en: September
fi: syyskuu

en: Serbian
fi: serbia

en: Serbian Latin
fi: serbian latina

en: Server Error <em>(500)</em>
fi: Palvelinvirhe <em>(500)</em>

en: Server error
fi: Palvelinvirhe

en: Server error (500)
fi: Palvelinvirhe (500)

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Show object ID
fi: Näytä kohteen tunniste

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
fi: Näyttää yksittäistä kohdetta vastaavilla sivuilla kohteen tyypin ja tunnisteen.

en: Simplified Chinese
fi: kiina (yksinkertaistettu)

en: Site administration
fi: Sivuston ylläpito

en: Slovak
fi: slovakia

en: Slovenian
fi: slovenia

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
fi: Tietokanta-asennuksessa on jotain vialla. Varmista, että sopivat taulut on luotu ja että oikea käyttäjä voi lukea tietokantaa.

en: Spanish
fi: espanja

en: Stockholm
fi: Tukholma

en: String (up to %(max_length)s)
fi: Merkkijono (enintään %(max_length)s merkkiä)

en: Styria
fi: Steiermark

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
fi: Onnistuneesti poistettu %(count)d "%(items)s"-kohdetta.

en: Sun
fi: Su

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Swedish
fi: ruotsi

en: TIME_FORMAT
fi: H:i

en: Tamil
fi: tamili

en: Telugu
fi: telugu

en: Text
fi: Tekstiä

en: Thai
fi: thain kieli

en: Thank you for your comment
fi: Kiitos kommentistasi

en: Thanks for approving
fi: Kiitos hyväksynnästäsi

en: Thanks for commenting
fi: Kiitos kommentista

en: Thanks for flagging
fi: Kiitos merkitsemisestä

en: Thanks for removing
fi: Kiitos poistamisesta

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
fi: Kiitos sivuillamme viettämästäsi ajasta.

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
fi: Kiitos sivustomme keskusteluihin panostamastasi ajasta

en: Thanks for using our site!
fi: Kiitos vierailustasi sivuillamme!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
fi: Sähköpostiosoitetta vastaavaa käyttäjätunnusta ei löydy. Oletko varmasti jo rekisteröitynyt?

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
fi: %(name)s "%(obj)s" on lisätty.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
fi: %(name)s "%(obj)s" on lisätty. Voit muokata sitä uudelleen alla.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
fi: %(name)s "%(obj)s" on muutettu.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
fi: %(name)s "%(obj)s" on poistettu.

en: The %(site_name)s team
fi: %(site_name)s -sivuston ylläpitäjät

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
fi: %(verbose_name)s luotiin onnistuneesti.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
fi: %(verbose_name)s on poistettu.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
fi: %(verbose_name)s päivitettiin onnistuneesti.

en: The Icelandic identification number is not valid.
fi: Islantilainen henkilötunnus on virheellinen.

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
fi: Liittyvä perusavain ei vastannut vanhemman perusavainta.

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
fi: Salasanan nollauslinkki oli virheellinen, mahdollisesti siksi että se on jo käytetty. Ole hyvä ja pyydä uusi salasanan nollaus.

en: The submitted file is empty.
fi: Lähetetty tiedosto on tyhjä.

en: The two password fields didn't match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
fi: Palvelimella on tapahtunut virhe. Virheestä on ilmoitettu sivuston ylläpitäjille ja se hoidetaan pian. Kiitämme kärsivällisyydestä.

en: This URL appears to be a broken link.
fi: Tämä URL-osoite on rikkinäinen linkki.

en: This account is inactive.
fi: Tämä käyttäjätili ei ole voimassa.

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
fi: Tässä on käytettävä joko absoluuttista polkua (kuten yllä) tai täydellistä 'http://'-alkuista URL-osoitetta.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
fi: Kommentin lähettäjän sähköpostiosoitetta ei voi muuttaa, koska lähettäjä on kirjautunut käyttäjä.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
fi: Kommentin lähettäjän nimeä ei voi muuttaa, koska lähettäjä on kirjautunut käyttäjä.

en: This field cannot be blank.
fi: Tämän kenttä ei voi olla tyhjä.

en: This field cannot be null.
fi: Tämän kentän arvo ei voi olla "null".

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä vaaditaan.

en: This field requires 11 digits.
fi: Tähän kenttään vaaditaan 11 numeroa.

en: This field requires 7 or 8 digits.
fi: Tähän kenttään vaaditaan 7 tai 8 numeroa.

en: This field requires 8 digits.
fi: Tähän kenttään vaaditaan 8 numeroa.

en: This field requires at least 14 digits
fi: Tähän kenttään vaaditaan ainakin 14 numeroa.

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
fi: Tämä kenttä vaatii vähintään 11 ja enintään 14 merkkiä.

en: This field requires only numbers.
fi: Tähän kenttään kelpaavat vain numerot.

en: This month
fi: Tässä kuussa

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
fi: Tällä kohteella ei ole muutoshistoriaa. Sitä ei ole ilmeisesti lisätty tämän ylläpitosivun avulla.

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
fi: Tässä on käytettävä absoluuttista polkua ilman verkkotunnusta. Esimerkki: '/tapahtumat/haku/'.

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
fi: Tässä voidaan käyttää vain kirjaimia, numeroita ja @/./+/-/_ merkkejä.

en: This value must be a decimal number.
fi: Tähän tarvitaan desimaaliluku.

en: This value must be a float.
fi: Tämän luvun on oltava liukuluku.

en: This value must be an integer.
fi: Tarvitaan kokonaisluku.

en: This value must be either None, True or False.
fi: Tähän tarvitaan tyhjä (None), tosi (True) tai epätosi (False).

en: This value must be either True or False.
fi: Tarvitaan tosi (True) tai epätosi (False).

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
fi: Tässä voidaan käyttää vain kirjaimia (a-z, A-Z), numeroita (0-9) sekä ala-, tavu- ja kauttaviivoja (_ - /).

en: This year
fi: Tänä vuonna

en: Thu
fi: To

en: Thursday
fi: torstai

en: Time
fi: Kellonaika

en: Time:
fi: Klo:

en: Today
fi: Tänään

en: Tokyo
fi: Tokio

en: Traditional Chinese
fi: kiina (perinteinen)

en: Trencin region
fi: Trenčínin alue

en: Tue
fi: Ti

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Turkish
fi: turkki

en: Tyrol
fi: Tiroli

en: U.S. state (two uppercase letters)
fi: USA:n osavaltio (suuraakkosin, kaksi kirjainta)

en: URL
fi: URL-osoite

en: Ukrainian
fi: ukraina

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
fi: Piilottaaksesi kommentin näkymästä sivustolta, poista tämä ruksi.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown content
fi: Tuntematon sisältö

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
fi: Kuva ei kelpaa. Lähettämäsi tiedosto ei ole kuva, tai tiedosto on vioittunut.

en: Upper Austria
fi: Ylä-Itävalta

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
fi: Syötä muodossa '[algo]$[suola]$[heksa-digest]' tai käytä <a href="password/">muutoslomaketta</a>.

en: User
fi: Käyttäjä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Usernames cannot contain the '@' character.
fi: Käyttäjätunnuksessa ei saa olla '@'-merkkiä.

en: Valencian Community
fi: Valencia

en: Value %r is not a valid choice.
fi: Arvo %r ei kelpaa.

en: Vienna
fi: Wien

en: Vietnamese
fi: vietnam

en: View on site
fi: Näytä lopputulos

en: Wales
fi: Scotland

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
fi[0]: Siivoa suusi! Sanaa "%s" ei saa käyttää tässä.
fi[1]: Siivoa suusi! Sanoja "%s" ei saa käyttää tässä.

en: We apologize, but your form has expired. Please continue filling out the form from this page.
fi: Pahoittelumme, mutta sessiosi on vanhentunut. Ole hyvä ja jatka lomakkeen täyttämistä tältä sivulta.

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
fi: Pahoittelemme, pyydettyä sivua ei löytynyt.

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
fi: Uusi salasanasi on lähetetty antamaasi sähköpostiosoitteeseen. Se saapuu tuota pikaa.

en: Wed
fi: Ke

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Welcome,
fi: Tervetuloa,

en: Welsh
fi: wales

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
fi: Virheellinen tarkistusnumero henkilötunnukselle.

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
fi: Väärä tarkistusnumero veronumerolle (NIP).

en: XML text
fi: XML-teksti

en: YEAR_MONTH_FORMAT
fi: N Y

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes, I'm sure
fi: Kyllä, olen varma

en: You don't have permission to edit anything.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata mitään.

en: You may add another %s below.
fi: Uusi %s on lisättävissä alla.

en: You may edit it again below.
fi: Voit muokata sitä edelleen alla.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
fi: Sait tämän viestin, koska pyysit uutta salasanaa

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
fi: Selaimesi ei näytä sallivan evästeitä. Sisäänkirjautuminen vaatii evästeen.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
fi: Sähköpostiosoitteesi ei ole käyttäjätunnuksesi. Kokeile '%s'.

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
fi: Vanha salasana on virheellinen. Yritä uudelleen.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
fi: Salasanasi on asetettu. Nyt voit kirjautua sisään.

en: Your password was changed.
fi: Salasanasi on vaihdettu.

en: Your username, in case you've forgotten:
fi: Käyttäjätunnuksesi siltä varalta, että olet unohtanut sen:

en: Zlin Region
fi: Zilin region

en: a.m.
fi: ap

en: action flag
fi: tapahtumatyyppi

en: action time
fi: tapahtumahetki

en: active
fi: voimassa

en: all %s
fi: kaikki %s

en: and
fi: ja

en: approved | approved
fi[0]: hyväksytty
fi[1]: hyväksytty

en: apr
fi: huh

en: aug
fi: elo

en: change message
fi: selitys

en: codename
fi: tunniste

en: comment
fi: kommentti

en: comment flag
fi: kommentin merkintä

en: comment flags
fi: kommenttien merkinnät

en: comments
fi: kommentit

en: content
fi: sisältö

en: content type
fi: sisältötyyppi

en: content types
fi: sisältötyypit

en: date
fi: päivä

en: date joined
fi: liittynyt

en: date/time submitted
fi: lähettämishetki

en: day | days
fi[0]: päivä
fi[1]: päivää

en: dec
fi: jou

en: display name
fi: näyttönimi

en: domain name
fi: verkkotunnus

en: e-mail address
fi: sähköposti

en: eight
fi: kahdeksan

en: enable comments
fi: salli kommentit

en: expire date
fi: vanhenee

en: feb
fi: hel

en: filter:
fi: suodatin:

en: first name
fi: etunimi

en: five
fi: viisi

en: flag
fi: merkintä

en: flagged | flagged
fi[0]: merkitty
fi[1]: merkitty

en: flat page
fi: tekstisivu

en: flat pages
fi: tekstisivut

en: for your user account at %(site_name)s
fi: sivuston %(site_name)s käyttäjätilillesi

en: four
fi: neljä

en: group
fi: ryhmä

en: groups
fi: ryhmät

en: hour | hours
fi[0]: tunti
fi[1]: tuntia

en: is public
fi: on julkinen

en: is removed
fi: on poistettu

en: jan
fi: tam

en: jul
fi: hei

en: jun
fi: kes

en: last login
fi: viimeisin kirjautuminen

en: last name
fi: sukunimi

en: lazy message
fi: laiska viesti

en: log entries
fi: lokimerkinnät

en: log entry
fi: lokimerkintä

en: mar
fi: maa

en: may
fi: tou

en: message
fi: viesti

en: midnight
fi: keskiyö

en: minute | minutes
fi[0]: minuutti
fi[1]: minuuttia

en: minutes
fi: minuuttia

en: model:
fi: malli:

en: month | months
fi[0]: kuukausi
fi[1]: kuukautta

en: name
fi: nimi

en: nd
fi: .

en: nine
fi: yhdeksän

en: noon
fi: keskipäivä

en: nov
fi: mar

en: number of %s
fi: %s-kohteiden lukumäärä

en: object ID
fi: kohteen tunniste

en: object id
fi: kohteen tunniste

en: object repr
fi: kohteen tiedot

en: oct
fi: lok

en: one
fi: yksi

en: or
fi: tai

en: or make changes
fi: tai tee muutoksia

en: p.m.
fi: ip

en: password
fi: salasana

en: permission
fi: oikeus

en: permissions
fi: oikeudet

en: python model class name
fi: mallin python-luokan nimi

en: rd
fi: .

en: redirect
fi: edelleenohjaus

en: redirect from
fi: ohjaa osoitteesta

en: redirect to
fi: ohjaa osoitteeseen

en: redirects
fi: edelleenohjaukset

en: registration required
fi: vaaditaan rekisteröityminen

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
fi: tähän liittyvät `%(app_label)s.%(object_name)s`-kohteet

en: removed | removed
fi[0]: poistettu
fi[1]: poistettu

en: sep
fi: syy

en: session
fi: istunto

en: session data
fi: istunnon tiedot

en: session key
fi: istunnon avain

en: sessions
fi: istunnot

en: seven
fi: seitsemän

en: site
fi: sivusto

en: sites
fi: sivustot

en: six
fi: kuusi

en: st
fi: .

en: staff status
fi: ylläpitäjä

en: superuser status
fi: pääkäyttäjä

en: tag:
fi: tagi:

en: template
fi: mallipohjan nimi

en: template name
fi: mallipohjan nimi

en: th
fi: .

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
fi: tähän liittyvä `%(app_label)s.%(data_type)s`-kohde

en: three
fi: kolme

en: title
fi: otsikko

en: today
fi: tänään

en: tomorrow
fi: huomenna

en: two
fi: kaksi

en: user
fi: käyttäjä

en: user permissions
fi: käyttäjän oikeudet

en: user's URL
fi: käyttäjän URL

en: user's email address
fi: käyttäjän sähköpostiosoite

en: user's name
fi: käyttäjän nimi

en: username
fi: käyttäjätunnus

en: users
fi: käyttäjät

en: view:
fi: näkymä:

en: week | weeks
fi[0]: viikko
fi[1]: viikkoa

en: year | years
fi[0]: vuosi
fi[1]: vuotta

en: yes,no,maybe
fi: kyllä,ei,ehkä

en: yesterday
fi: eilen
