xchat-gnome - en to sq translation catalogue (931 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
sq: 
    DCC GET <nofkë>                        - prano një kartelë të ofruar
    DCC SEND [-maxcps=#] <nofkë> [kartelë] - dërgo një kartelë te dikush
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file]    - dërgo një kartelë duke përdorur mënyrën pasive
    DCC LIST                               - shfaq listë DCC
    DCC CHAT <nofkë>                       - ofro FJALOSJE DCC për dikë
    DCC PCHAT <nick>                       - ofro FJALOSJE DCC duke përdorur mënyrën pasive
    DCC CLOSE <lloj> <nofkë> <kartelë>         shembull:
             /dcc close send hasanqerja kartelë.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
sq: 
    S'ka ndihmë rreth këtij urdhri.

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
sq: 
    TRAY -f <skadencë> <kartelë1> [<kartelë2>] Xixëllo pjesën e panelit mes dy ikonave.
    TRAY -f <emër kartele>                  Caktoje panelin sa një ionë fikse.
    TRAY -i <numër>                    Xixëllo panelin me një ikonë të brendshme.
    TRAY -t <tekst>                      Cakto ndihmëz paneli.
    TRAY -b <titull> <tekst>              Cakto ballon paneli.

en:   %-20s offline
sq:   %-20s të palidhur

en:   %-20s online
sq:   %-20s të lidhur

en:   Ignore list is empty.
sq:   Lista shpërfill është e zbrazët.

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
sq: %C22*%O$tU mor Tingull CTCP $1 prej $2 (te $3)

en: %C24,18 %B  Notify List
sq: %C24,18 %B  Listë Njoftimesh

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
sq: %C24,18 Strehëmaskë                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
sq: %C24,18 Lloj  Prej/Për    Gjendje  Madhësi    Pos     Kartelë

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
sq: %O%C11$1%O u shtua te lista e shpërfilljeve.

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
sq: %O%C11$1%O u hoq prej listës së shpërfilljeve.

en: %UChannel          Users   Topic%O
sq: %UKanal          Përdoruesa   Temë%O

en: %d User | %d Users
sq[0]: %d User
sq[1]: %d Përdoruesa

en: %d bytes buffered
sq: U shtytën %d bajte

en: %s
    <span weight="bold">Away message:</span> %s
sq: %s
    <span weight="bold">Mesazh për i larguar:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Country:</span> %s
sq: %s
    <span weight="bold">Vend:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minute ago | %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minutes ago
sq[0]: %s
    <span weight="bold">Mesazhi i fundit:</span> %d minutë më parë
sq[1]: %s
    <span weight="bold">Mesazhi i fundit:</span> %d minuta më parë

en: %s
    <span weight="bold">Name:</span> %s
sq: %s
    <span weight="bold">Emër:</span> %s

en: %s Channel List
sq: Listë Kanalesh %s

en: %s Network Properties
sq: Veti të Rrjetit %s

en: %s is attempting to create a direct chat. Do you wish to accept the connection?
sq: %s po përpiqet të krijojë fjalosje të drejtpërdrejtë. Dëshironi të pranoni lidhjen?

en: %s is attempting to send you a file named "%s". Do you wish to accept the transfer?
sq: %s po përpiqet t'ju dërgojë një kartelë të quajtur "%s". Doni ta pranoni shpërnguljen?

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
sq: %s po ju ofron "%s". Doni të pranohet?

en: %s loaded successfully
sq: %s u ngarkua me sukses

en: %s%.1fs lag
sq: vonesë %s%.1fs

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
sq: * S'hapet dot kartelë(a) për shkrim. Kontrolloni
      lejet tek %s/xchatlogs

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
sq: * Xhirimi i IRC-së si rrënjë është budallallëk! Do të duhej
       të krijonit Llogari Përdoruesi dhe ta përdorni për t'u futur.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
sq: **** PO FILLOHET REGJISTRIMI NË %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
sq: **** PO PËRFUNDOHET REGJISTRIMI NË %s

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 Listë ndalimesh: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 u shtua te lista e njoftimeve.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 tashmë në përdorim. Po provohet me $2..

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 u fshi nga lista e njoftimeve.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel half-operator status to $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 i jep $2 gjendjen gjysmë-operator kanali

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel operator status to $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 i jep %2 gjendjen operator kanali

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 i jep zë $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 ka ndryshuar temën në: $2%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 tani njihet si $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 heq ndalimin mbi $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel half-operator status from $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 i heq $2 gjendjen gjysmë-operator kanali

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 heq fjalëkyç kanali

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel operator status from $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 i heq $2 gjendjen operator kanali

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 heq përjashtimin mbi $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 heq ftesën për $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 heq kufi përdoruesi

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes voice from $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 i heq $2 zërin

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 vendos ndalim mbi $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 cakton si fjalëkyç kanali $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 cakton si kufi kanali $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 vendos përjashtim ndaj $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 cakton ftesë mbi $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 cakton mënyrën $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 cakton mënyra%B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
sq: -%C10-%C11-%O$t$1 përdoruesa te lista e njoftimeve.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
sq: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cka ofruar %C11$2 %C(%C11$3 %Cbajte)

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
sq: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cka kërkuar të rimarrë %C11$2 %Cprej %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
sq: -%C10-%C11-%O$t%C11Përdoruesa te $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
sq: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CFund i listës WHOIS.

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
sq: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cështë i larguar %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Oreal user@host %C11$2%O, real IP %C11$3%O
sq: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Opërdorues real@host %C11$2%O, IP reale %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O
sq: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O i plogësht %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O, signon: %C11$3%O
sq: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O i plogësht %C11$2%O, nënshkrim: %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
sq: -%C10-%C11-%O$tKa një proces në xhirim e sipër

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
sq: -%C10-%C11-%O$tCHAT i ofruar tashmë për $1

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
sq: -%C10-%C11-%O$tNuk mund të hyhet te%C11 %B$1 %O(Kanali është vetëm me ftesa).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
sq: -%C10-%C11-%O$tNuk hyn dot te%C11 %B$1 %O(Lypset fjalëkyç).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
sq: -%C10-%C11-%O$tNuk mund të hyhet te%C11 %B$1 %O(U mbërrit në kufi përdoruesish).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
sq: -%C10-%C11-%O$tNuk hyn dot te%C11 %B$1 %O(Iu është ndaluar).

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
sq: -%C10-%C11-%O$tKanali $1 krijuar më $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
sq: -%C10-%C11-%O$tKanal $1 mënyra: $2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
sq: -%C10-%C11-%O$tI lidhur.

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
sq: -%C10-%C11-%O$tI lidhur. Tani po hyhet..

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
sq: -%C10-%C11-%O$tPo lidhet me %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C porta %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
sq: -%C10-%C11-%O$tDështoi lidhja. Gabim: $1

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cngeci - po ndërpritet.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ci mbaroi koha - po ndërpritet.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 dështoi përpjekja për lidhje me %C11$2%O (err=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sq: -%C10-%C11-%O$tU vendos lidhje DCC CHAT me %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT failed. Connection to $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O lost.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT dështoi. U humb lidhja me $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
sq: Dështoi -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT me %C11$1%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) failed. Connection to $3 lost.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) dështoi. Humbi lidhja me $3.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O prej %C11$3%O e plotësuar %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O për %C11$1%O dështoi.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sq: -%C10-%C11-%O$tLidhje DCC RECV me %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O e vendosur

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Nuk hapet dot $1 për shkrim ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O failed. Connection to %C11$2%O lost.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O dështoi. Humbi lidhja me %C11$2%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O te %C11$2%O i plotësuar %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
sq: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O te %C11$1%O u ndërpre.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sq: -%C10-%C11-%O$tU vendos lidhja DCC SEND me %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
sq: -%C10-%C11-%O$tU shkëput ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
sq: -%C10-%C11-%O$tU gjet IP-ja juaj: [$1]

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
sq: -%C10-%C11-%O$tPo kërkohet %C11$1%C..

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
sq: -%C10-%C11-%O$tPo kërkohen numra IP për%C11 $1%O..

en: -%C10-%C11-%O$tMOTD Skipped.
sq: -%C10-%C11-%O$tU anashkalua MOTD.

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
sq: -%C10-%C11-%O$tNofkë tashmë në përdorim. Përdorni /NICK për të provuar një tjetër.

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
sq: -%C10-%C11-%O$tPa përgjigje ndaj pingut për $1 sekonda, po shkëputet.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
sq: -%C10-%C11-%O$tNuk ka proces në xhirim e sipër

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
sq: -%C10-%C11-%O$tNuk ka ofertë DCC të tillë.

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
sq: -%C10-%C11-%O$tNuk ka DCC të tillë.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
sq: -%C10-%C11-%O$tLista e njoftimeve është bosh.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
sq: -%C10-%C11-%O$tNjoftoje: $1 është i palidhur ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
sq: -%C10-%C11-%O$tNjoftoje: $1 është i lidhur ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
sq: -%C10-%C11-%O$tPo i ofrohet %C11$1 %Cte %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
sq: -%C10-%C11-%O$tPo ofron DCC CHAT për $1

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
sq: -%C10-%C11-%O$tPërgjigje ping prej $1 : $2 sekondë(a)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
sq: -%C10-%C11-%O$tU mor '$1%O' prej $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
sq: -%C10-%C11-%O$tU mor CTCP $1 prej $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
sq: -%C10-%C11-%O$tU mor CTCP $1 prej $2 (te $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
sq: -%C10-%C11-%O$tU mor Tingull CTCP $1 prej $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
sq: -%C10-%C11-%O$tU mor ofertë për DCC CHAT nga $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContents of packet: $2
sq: -%C10-%C11-%O$tU mor kërkesë DCC e keqformuar prej %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tPërmbajtje pakete: $2

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
sq: -%C10-%C11-%O$tU ndalua përpjekja e mëparshme për lidhje (pid=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
sq: -%C10-%C11-%O$tKa tashmë një kartelë %C11$1%C, ndaj po ruhet si %C11$2%O më mirë.

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
sq: -%C10-%C11-%O$tTemë për %C11$1%C is %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
sq: -%C10-%C11-%O$tTema për %C11$1%C u caktua nga %C11$2%C më %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
sq: -%C10-%C11-%O$tStrehë e panjohur. Mos e keqshqiptuat?

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
sq: -%C10-%C11-%O$tTani njiheni si $2

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
sq: -%C10-%C11-%O$tJeni ftuar te %C11$1%C prej %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
sq: -%C10-%C11-%O$tJeni përzënë prej $2 prej $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
sq: -%C10-%C11-%O$tJeni asgjësuar prej $1 ($2%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
sq: -%C10-%C11-%O$tKeni lënë kanalin $3

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
sq: -%C10-%C11-%O$tKeni lënë kanalin $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
sq: -%C10-%C11-%O$tPo ftoni %C11$1%C te %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
sq: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C ka hyrë te $2

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
sq: -%C10-%C11>%O$tTani %Bpo%B flisni te %C11$2%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
sq: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C doli prej $3

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
sq: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C doli prej $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
sq: <%C10-%C11-%O$t$1 ka përzënë $2 prej $3 ($4%O)

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
sq: <%C10-%C11-%O$t$1 ka lënë %C14(%O$2%O%C14)%O

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s
sq: <b>%s</b>
    <small>prej %s</small>
    %s nga %s

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s at %s/s
sq: <b>%s</b>
    <small>prej %s</small>
    %s nga %s te %s/s

en: <none>
sq: <asnjë>

en: <span foreground="dark grey">Reached beginning, continuing from bottom</span>
sq: <span foreground="dark grey">U mbërrit në fillim, po vazhdohet prej fundit e tutje</span>

en: <span foreground="dark grey">Reached end, continuing from top</span>
sq: <span foreground="dark grey">U mbërrit në fund, po vazhdohet prej ndalesës e tutje</span>

en: <span foreground="red">Search string not found</span>
sq: <span foreground="red">Vargu i kërkuar nuk u gjet</span>

en: <span size="small" style="italic">Opaque</span>
sq: <span size="small" style="italic">I marrtë</span>

en: <span size="small" style="italic">Transparent</span>
sq: <span size="small" style="italic">I tejdukshëm</span>

en: <span weight="bold">Automatically Join Channels</span>
sq: <span weight="bold">Futu Vetvetiu te Kanalet</span>

en: <span weight="bold">Background</span>
sq: <span weight="bold">Sfond</span>

en: <span weight="bold">DCC Settings</span>
sq: <span weight="bold">Rregullime DCC-je</span>

en: <span weight="bold">Extra Colors</span>
sq: <span weight="bold">Ngjyra Ekstra</span>

en: <span weight="bold">File Transfers</span>
sq: <span weight="bold">Shpërngulje Kartelash</span>

en: <span weight="bold">General</span>
sq: <span weight="bold">E përgjithshme</span>

en: <span weight="bold">Highlighting</span>
sq: <span weight="bold">Theksim</span>

en: <span weight="bold">List Filtering</span>
sq: <span weight="bold">Filtrim Liste</span>

en: <span weight="bold">Notification level</span>
sq: <span weight="bold">Shkallë njoftimesh</span>

en: <span weight="bold">Text Colors</span>
sq: <span weight="bold">Ngjyra Teksti</span>

en: <span weight="bold">User Info</span>
sq: <span weight="bold">Të dhëna Përdoruesi</span>

en: <span weight="bold">User Interface</span>
sq: <span weight="bold">Ndërfaqe Përdoruesi</span>

en: <span weight="bold">mIRC Colors</span>
sq: <span weight="bold">Ngjyra mIRC</span>

en: A notification area plugin.
sq: Shtojcë zone njoftimesh.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
sq: ADDBUTON <emër> <veprim>, shton një buton nën një listë përdoruesi

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
sq: ALLCHAN <urd>,  u dërgon një urdhër tërë kanaleve gjendeni i futur

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
sq: ALLCHAN <urd>,  u dërgon një urdhër tërë kanaleve ku gjendeni i futur

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
sq: ALLSERV <urd>, u dërgon një urdhër tërë shërbyesve ku gjendeni i futur

en: AWAY [<reason>], sets you away
sq: AWAY [<arsye>], ju tregon të larguar

en: A_way message:
sq: Mesazh për i _larguar:

en: Abort Chat
sq: Ndërprit Fjalosje

en: Aborted
sq: U ndërpre

en: Accept invalid _SSL certificate
sq: Prano dëshmi _SSL të mangët

en: Account
sq: Llogari

en: Active
sq: Veprues

en: Afghanistan
sq: Afganistan

en: Aland Islands
sq: Ishujt Aland

en: Albania
sq: Shqipëri

en: Algeria
sq: Algjeri

en: Already marked away: %s
sq: I shënuar si i larguar tashmë: %s

en: Already marked back.
sq: I shënuar njëherë si i kthyer.

en: American Samoa
sq: Samoa Amerikane

en: An error occurred unloading %s
sq: Ndodhi një gabim gjatë çngarkimit %s

en: Angola
sq: Angolë

en: Anguilla
sq: Anguila

en: Antarctica
sq: Antarktidë

en: Antigua and Barbuda
sq: Antigua dhe Barbuda

en: Apply on all _servers
sq: Zbatoje te tërë _shërbyesit

en: Aqua
sq: Ujëse

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
sq: Jeni i sigurt se ky është një shërbyes dhe portë me mundësi SSL?

en: Argentina
sq: Argjentinë

en: Armenia
sq: Armeni

en: Ascension Island
sq: Ishulli Ascension

en: Australia
sq: Australi

en: Austria
sq: Austri

en: Auto Away
sq: I vetëlarguar

en: Auto-accept DCC c_hat
sq: Vetëprano _fjalosje DCC

en: Auto-accept DCC file tr_ansfers
sq: Vetëprano _shpërngulje DCC kartelash

en: Automatically display the channel list dialog
sq: Shfaq vetvetiu dialogun e listës së kanaleve

en: Automatically go away / come back
sq: Kalo i larguar / rikthehu vetvetiu

en: Away reason
sq: Arsye largimi

en: Azerbaijan
sq: Azerbaixhan

en: BACK, sets you back (not away)
sq: BACK, ju tregon të kthyer (pra jo më të larguar)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
sq: BAN <maskë> [<llojndalimi>], i ndalon kanalin e çastit kujtdo që përputhet me maskën. Nëse tashmë janë në kanal, kjo nuk i përzë (lyp chanop)

en: Background image filename
sq: Emër kartele pamjeje sfond

en: Background mark:
sq: Shenjë sfondi:

en: Background transparency
sq: Tejdukshmëri pamjeje sfond

en: Bad arguments for user command.
sq: Argumente të gabuar për urdhër përdoruesi.

en: Bahrain
sq: Bahrein

en: Ban
sq: Ndaloje

en: Ban time
sq: Kohë ndalimi

en: Banmask
sq: Maskë ndalimesh

en: Belarus
sq: Bjelorusi

en: Belgium
sq: Belgjikë

en: Bhutan
sq: Butan

en: Black
sq: i Zi

en: Black on White
sq: E bardhë në të Zezë

en: Blue
sq: Blu

en: Bolivia
sq: Bolivi

en: Bosnia and Herzegovina
sq: Bosnjë-Hercegovinë

en: Botswana
sq: Botsvana

en: Bouvet Island
sq: Ishulli Bouvet

en: British Channel Isles
sq: Ishujt e Kanalit Britanik

en: British Indian Ocean Territory
sq: Territoret Britanike të Oqeanit Indian

en: British Virgin Islands
sq: Ishujt e Virgjër Britanikë

en: Brown
sq: Kafe

en: Buil_t-in schemes:
sq: Skema të _trupëzuara:

en: Bulgaria
sq: Bullgari

en: Businesses
sq: Biznese

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
sq: CLEAR [ALL|HISTORY], Pastron dritaren e tanishme të teksteve ose historikun e urdhërave

en: CLOSE, Closes the current window/tab
sq: CLOSE, Mbyll dritaren/skedën e tanishme

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
sq: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, gjen një kod vendi, p.sh.: sq = Shqipëri

en: CP1251 (Cyrillic)
sq: CP1251 (Cirilike)

en: CP1256 (Arabic)
sq: CP1256 (Arabe)

en: CP1257 (Baltic)
sq: CP1257 (Baltike)

en: CP949 (Korean)
sq: CP949 (Koreane)

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
sq: CTCP <nofkë> <mesazh>, i dërgon nofkës një mesazh CTCP, mesazhe të rëndomtë janë VERSION dhe USERINFO

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
sq: CYCLE, del dhe menjëherë ribashkohet me kanalin e tanishëm ose me atë që i tregohet

en: C_hange
sq: _Ndryshoje

en: C_onnect
sq: _Lidhu

en: Cambodia
sq: Kamboxhia

en: Cameroon
sq: Kamerun

en: Canada
sq: Kanada

en: Cannot access %s
sq: S'hyhet dot te %s

en: Cannot assign that address
sq: Nuk mund të caktohet ajo vendndodhje

en: Cannot create ~/.xchat2
sq: S'krijohet dot ~/.xchat2

en: Cannot read sound file:
    %s
sq: S'lexohet dot kartelë tingulli:
    %s

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
sq: Nuk ftillohet dot emërstreha %s
    Kontrolloni Rregullimet tuaj IP!

en: Cape Verde
sq: Kepi i Gjelbër

en: Cayman Islands
sq: Ishujt Kajman

en: Central African Republic
sq: Republika e Afrikës Qendrore

en: Chad
sq: Çad

en: Change
sq: Ndrysho

en: Change _Topic
sq: Ndryshoni _Temën

en: Change _nickname to:
sq: Ndërroje _nofkën në:

en: Changing topic for %s
sq: Po ndryshohet tema për %s

en: Channel
sq: Kanal

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
sq: Anëtarësi Kanali/"është një operator IRC"

en: Channel Name
sq: Emër Kanali

en: Channel _Name
sq: _Emër Kanali

en: Channel _Topic
sq: _Temë Kanali

en: Channels list
sq: Listë kanalesh

en: Character _encoding:
sq: _Kodim gërmash:

en: Chat
sq: Fjalosje

en: Chat with people using IRC
sq: Fjalosuni me njerëzit përmes IRC-së

en: Chile
sq: Kili

en: China
sq: Kinë

en: Choose languages to use for spellcheck:
sq: Zgjidhni gjuhë për t'u përdorur për kontroll drejtshkrimi:

en: Christmas Island
sq: Ishulli i Kërshnellave

en: Cl_ose
sq: _Mbyll

en: Clear
sq: Pastroje

en: Clientinfo
sq: Të dhëna klienti

en: Cocos Islands
sq: Ishujt Kokos

en: Colombia
sq: Kolumbi

en: Colorize nicknames in the main window
sq: Ngjyrosi nofkat te dritarja kryesore

en: Colors
sq: Ngjyra

en: Commands Available:
sq: Urdhra të Passhëm:

en: Comoros
sq: Komore

en: Congo
sq: Kongo

en: Connect
sq: Lidhu

en: Connection refused
sq: Ndërlidhje e papranuar

en: Connection reset by peer
sq: Lidhje e rivendosur nga tjetri

en: Connection timed out
sq: Ndërlidhjes i mbaroi koha

en: Convert spaces to _underscores in filenames
sq: Te emrat e kartelave shndërroji hapësirat në _nënvija

en: Cook Islands
sq: Ishujt Kuk

en: Costa Rica
sq: Kosta Rika

en: Cote d'Ivoire
sq: Bregu i Fildishtë

en: Couldn't connect to session bus
sq: S'u lidha dot me busin e sesionit

en: Couldn't connect to session bus: %s
sq: S'u lidh dot me busin e sesionit: %s

en: Croatia
sq: Kroaci

en: Cu_t
sq: _Prije

en: Cuba
sq: Kubë

en: Custom
sq: Vetjake

en: Cycle _until connected
sq: Cikloje _deri sa të lidhet

en: Cycling to next server in %s...
sq: Po ciklohet te shërbyesi pasues në %s...

en: Cyprus
sq: Qipro

en: Czech Republic
sq: Republika Çeke

en: D-Bus plugin is still installed
sq: Shtojca D-Bus është ende e instaluar

en: DCC String
sq: Varg DCC

en: DCC Type
sq: Lloj DCC-je

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
sq: DEOP <nofkë>, i heq nofkës gjendjen chanhalf-op për kanalin e çastit (lyp chanop)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
sq: DELBUTON <emër>, fshin një buton prej që poshtë liste përdoruesish

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
sq: DEOP <nofkë>, i heq nofkës gjendjen chanop në kanalin e çastit (lyp chanop)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
sq: DEVOICE <nofkë>, i heq nofkës gjendjen i zëshëm në kanalin e çasti (lyp chanop)

en: DISCON, Disconnects from server
sq: DISCON, Shkëputet prej shërbyesit

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
sq: DNS <nofkë|strehë|ip>, Gjen numër IP të një përdoruesi

en: DNS Lookup
sq: Kërkim DNS-je

en: Dark Blue
sq: Blu e Errët

en: Dark Green
sq: E gjelbër e Errët

en: Default nickname used by servers without special options set
sq: Nofkë parazgjedhje e përdorur nga shërbyesit pa caktim opsionesh speciale

en: Default real name used by servers without special options set
sq: Emër i vërtetë parazgjedhje i përdorur nga shërbyesit pa caktim opsionesh speciale

en: Democratic Republic of Congo
sq: Republika Demokratike e Kongos

en: Denmark
sq: Danimarkë

en: Destination filename
sq: Emër kartele vendmbrritjeje

en: Detection of running instance failed
sq: Zbulimi i një instance tjetër dështoi

en: Direct client-to-client
sq: Drejtpërdrejt klient-me-klient

en: Display a red line after the last read text
sq: Fut një vijë të kuqe pas tekstit të lexuar së fundmi

en: Djibouti
sq: Xhibut

en: Dominica
sq: Dominika

en: Dominican Republic
sq: Republika Dominikane

en: Don't auto-connect to servers
sq: Mos u vetërilidh me shërbyesa

en: Don't auto-load plugins
sq: Mos vetëngarko shtojca

en: Done
sq: Përmbushur

en: Downloads
sq: Shkarkime

en: ECHO <text>, Prints text locally
sq: ECHO <text>, Shfaq tekst lokalisht

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
sq: EXEC [-o] <urdhër>, përmbush urdhrin. Nëse përdoret flamurka -o, atëherë përfundimi dërgohet në kanalin e çastit, në të kundërt jepet te kuti e çastit për tekstet

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
sq: EXECCONT, i dërgon procesit SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
sq: EXECKILL [-9], asgjëson një përmbushje që po kryhet në kanalin e çastit. Nëse jepet -9 procesi është "SIGKILL'ed"

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
sq: EXECSTOP, i dërgon procesit SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
sq: EXECWRITE, i dërgon të dhënat te proceset "stdin"

en: East Timor
sq: Timori Lindor

en: Ecuador
sq: Ekuador

en: Educational Institution
sq: Institucione Edukimi

en: Effects
sq: Efekte

en: Egypt
sq: Egjypt

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Enable spellchecking
sq: Aktivizo kontroll drejtshkrimi

en: Enter Channel to Join:
sq: Jepni Kanal ku të Hyhet:

en: Enter extra words to trigger highlighting
sq: Jep fjalë ekstra për të cytur theksimin

en: Enter reason to kick %s:
sq: Jepni arsye për të përzënë %s:

en: Equatorial Guinea
sq: Guinea Ekuatoriale

en: Eritrea
sq: Eritre

en: Error
sq: Gabim

en: Error closing notification: %s
sq: Njoftim gabimi mbylljeje: %s

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
sq: Gabim në shndërrimin e URI-t "%s" në emër kartele: %s

en: Error in language %s activation: %s
sq: Gabim në aktivizim gjuhe %s: %s

en: Error in spell checking configuration: %s
sq: Gabim te formësimi i kontrollit të drejtshkrimit: %s

en: Error in spellchecking configuration: %s
sq: Gabim te formësimi i kontrollit të drejtshkrimit: %s

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
sq: Gabim në trajtimin e ngjarjes %s.
    Po ngarkohet parazgjedhja.

en: Error reading file "%s": %s
sq: Gabim në leximin e kartelës "%s": %s

en: Error retrieving file information for "%s": %s
sq: Gabim në marrje të dhënash kartele për "%s": %s

en: Error saving %s
sq: Gabim në ruajtjen e %s

en: Error showing help
sq: Gabim në shfaqjen e ndihmës

en: Estonia
sq: Estoni

en: Ethiopia
sq: Etiopi

en: European Union
sq: Bashkimi Europian

en: External
sq: I jashtëm

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
sq: FLUSHQ, asgjëson mesazhe të çastit që prisnin të dërgoheshin

en: Failed
sq: Dështoi

en: Failed to acquire %s: %s
sq: Dështoi në pasjen %s: %s

en: Failed to send "url" command to running instance
sq: Dështoi në dërgim urdhri "url" te instanca xhiruese

en: Failed to send notification: %s
sq: Dështoi në dërgim njoftimi: %s

en: Falkland Islands
sq: Ishujt Falkland

en: Faroe Islands
sq: Ishujt Faroe

en: Fiji
sq: Fixhi

en: File
sq: Kartelë

en: File Transfers
sq: Shpërngulje Kartelash

en: File Transfers & DCC
sq: Shpërngulje Kartelash & DCC

en: Filename
sq: Emër kartele

en: Find:
sq: Gjej:

en: Finger
sq: Gisht

en: Finland
sq: Finlandë

en: Font for the main window
sq: Gërma për dritaren kryesore

en: Foreground mark:
sq: Shenjë për përpara:

en: Former USSR
sq: Ish USSR

en: France
sq: Francë

en: French Guiana
sq: Guajana Franceze

en: French Polynesia
sq: Polinezia Franceze

en: French Southern Territories
sq: Territoret Franceze Jugore

en: Full name
sq: Emër i plotë

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
sq: GATE <strehë> [<portë>], ndërmjetëson te një strehë përmes një porte, me portë parazgjedhje 23

en: GB18030 (Chinese)
sq: GB18030 (Kineze)

en: GHOST <nick> <password>, Kills a ghosted nickname
sq: GHOST <nofkë> <fjalëkalim>, Asgjëson një emër nofke fantazmë

en: Georgia
sq: Gjeorgji

en: Germany
sq: Gjermani

en: Get IP address from _server
sq: Vendndodhjen IP merre prej _shërbyesit

en: Ghana
sq: Gana

en: Gibraltar
sq: Gjibraltar

en: Give Half-Ops
sq: Jepi Gjysmë-Op

en: Give Ops
sq: Jepi Op

en: Give Voice
sq: Jepi Zë

en: Government
sq: Qeveri

en: Grabs URLs and puts them in a separate window for easy viewing.
sq: Përlan URL-ra dhe i vendos në dritare të veçantë për shikim të kollajtë.

en: Great Britain
sq: Britani e Madhe

en: Greece
sq: Greqi

en: Greenland
sq: Groenlandë

en: Grey
sq: Gri

en: Guadeloupe
sq: Guadalup

en: Guyana
sq: Guajana

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
sq: HOP <nofkë>, i jep nofkës gjendjen chanhalf-op (lyp chanop)

en: Heard and McDonald Islands
sq: Ishujt Heard dhe McDonald

en: Height of the channel list
sq: Lartësi e listës së kanaleve

en: Height of the main window
sq: Lartësi e dritares kryesore

en: Hide Version
sq: Fshihe Versionin

en: Host
sq: Strehë

en: Hostmask
sq: Strehëmaskë

en: Hostname
sq: Emërstrehë

en: Hungary
sq: Hungari

en: I need /bin/sh to run!
sq: Më duhet /bin/sh për të xhiruar!

en: I'm busy
sq: Jam i zënë

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
sq: ID <password>, ju identifikon karshi nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
sq: IGNORE <maskë> <lloje..> <mundësi..>
        maskë - maskë strehe për t'u shpërfillur, p.sh.: *!*@*.aol.com
        lloje - lloje të dhënash për t'u shpërfillur, një ose të tërë prej:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        mundësi - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
sq: INVITE <nofkë> [<kanal>], fton dikë në një kanal, si parazgjedhje tek kanali i çastit (lyp chanop)

en: IP address
sq: Vendndodhje IP

en: IRC Chat
sq: Fjalosje IRC

en: IRC Preferences
sq: Parapëlqime IRC-je

en: ISO-2022-JP (Japanese)
sq: ISO-2022-JP (Japoneze)

en: ISO-8859-15 (Western Europe)
sq: ISO-8859-15 (Europia Perëndimore)

en: ISO-8859-2 (Central Europe)
sq: ISO-8859-2 (Europia Qendrore)

en: ISO-8859-7 (Greek)
sq: ISO-8859-7 (Greke)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
sq: ISO-8859-8 (Hebraishte)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
sq: ISO-8859-9 (Turke)

en: I_mage file:
sq: Kartelë _pamje:

en: I_nsert Color Code
sq: _Fut Kod Ngjyre

en: Iceland
sq: Islandë

en: Identified text
sq: Tekst i identifikuar

en: Idle time
sq: Kohë bosh

en: If set to true, when you join a server without automatically joining a channel, the channel list dialog will be displayed
sq: Po u vendos si TRUE, kur lidheni me një shërbyes pa hyrë vetvetiu në një kanal, do të shfaqet dialogu i listës së kanaleve

en: Ignore
sq: Shpërfille

en: Ignore User
sq: Shpërfille Përdoruesin

en: Ignore on %C11$1%O changed.
sq: Shpërfillja mbi %C11$1%O u ndryshua.

en: In order to get spell-checking, you need to have libenchant installed with at least one dictionary.
sq: Që të mund të bëni kontrolle drejtshkrimi, lypset të jetë e instaluar libenchant me të paktën një fjalor.

en: In_sert
sq: _Fut

en: Incoming DCC Chat
sq: Fjalosje DCC Ardhëse

en: Incoming File Transfer
sq: Shpërngulje Ardhëse Kartele

en: India
sq: Indi

en: Indonesia
sq: Indonezi

en: Info
sq: Të dhëna

en: Informational
sq: Informativ

en: International
sq: Ndërkombëtar

en: Internic Commercial
sq: Tregtar Internic

en: Internic Network
sq: Rrjet Internic

en: Internic Non-Profit Organization
sq: Organizëm Jofitimprurës Internic

en: Invalid input
sq: Futje e pavlefshme.

en: Iraq
sq: Irak

en: Ireland
sq: Irlandë

en: Isle of Man
sq: Ishulli i Robit

en: Israel
sq: Izrael

en: Italy
sq: Itali

en: JOIN <channel>, joins the channel
sq: JOIN <kanal>, hyhet te kanali

en: Jamaica
sq: Xhamaika

en: Japan
sq: Japoni

en: Jersey
sq: Xhersi

en: Join Channel...
sq: Hyni në Kanal...

en: Join channel:
sq: Hyni në kanal:

en: Jordan
sq: Jordani

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sq: KICK <nofkë>, përzë nofkën prej kanalit të çastit (ly chanop)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sq: KICKBAN <nofkë>, i ndalon hyrjen e mandej përzë nofkën prej kanalit të çastit (lyp chanop)

en: KOI8-R (Cyrillic)
sq: KOI8-R (Cirilike)

en: Kazakhstan
sq: Kazakistan

en: Kenya
sq: Kenia

en: Key
sq: Kyç

en: Kick
sq: Përzëre

en: Kick/Ban
sq: Përzër/Ndalo

en: KickBan
sq: Përzënie

en: Kill this user
sq: Asgjëso këtë përdorues

en: Kuwait
sq: Kuvait

en: Kyrgyzstan
sq: Kirgizstan

en: LAGCHECK, forces a new lag check
sq: LAGCHECK, detyron një kontroll të ri vonese

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
sq: LASTLOG <varg>, kërkon në shtytëz për një varg

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
sq: LOAD [e] <kartelë>, ngarkon një shtojcë ose një programth

en: Language
sq: Gjuhë

en: Languages to use for spellchecking
sq: Gjuhë për t'u përdorur për kontroll drejtshkrimi

en: Latvia
sq: Latvi

en: Leave Channel
sq: Lëre Kanalin

en: Leaving
sq: Po iki

en: Lebanon
sq: Liban

en: Left message
sq: Mesazh majtas

en: Lesotho
sq: Lesoto

en: Level of the messages that require a notification
sq: Nivel i mesazheve që kërkojnë njoftim

en: Liberia
sq: Liberi

en: Libya
sq: Libi

en: Liechtenstein
sq: Lihtenshtein

en: Light Blue
sq: Blu e Hapur

en: Light Green
sq: E gjelbër e Hapur

en: Light Grey
sq: Gri e Hapur

en: List of enabled plugins
sq: Listë e  shtojcave vepruese

en: Lithuania
sq: Lituani

en: Loaded log from
sq: U ngarkua regjistrim prej

en: Luxembourg
sq: Luksemburg

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
sq: MDEHOP, Heq gjendje operatori për tërë gjysmëoperatorët e kanalit në kanalin e çastit (lyp chanop)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
sq: MDEOP, Heq gjendje operatori për tërë chanop-ët në kanalin e çastit (lyp chanop)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
sq: ME <veprim>, dërgon veprimin te kanali i çastit (veprimet shprehen në vetën e tretë, si /unë hidhet)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sq: MKICK, Përzë në masë cilindo, veç jush, nga kanali i çastit (lyp chanop)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
sq: MOP, Op-on në masë tërë përdoruesit në kanalin e çastit (lyp kanop)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
sq: MSG <nofkë> <mesazh>, dërgon një mesazh vetjak

en: Macau
sq: Makau

en: Macedonia
sq: Maqedoni

en: Madagascar
sq: Madagaskar

en: Malawi
sq: Malaui

en: Malaysia
sq: Malajzi

en: Maldives
sq: Maldive

en: Malta
sq: Maltë

en: Mark as _away
sq: Shënoje si të _larguar

en: Marshall Islands
sq: Ishujt Marshall

en: Martinique
sq: Martinikë

en: Mauritania
sq: Mauritani

en: Mauritius
sq: Mauricius

en: Mayotte
sq: Majot

en: Message
sq: Mesazh

en: Message from %s
sq: Mesazh prej %s

en: Message in %s
sq: Mesazh te %s

en: Message sent on away
sq: Mesazh i dërguar gjatë largimesh

en: Message sent on quit
sq: Mesazh i dërguar gjatë daljesh

en: Messages are classified according to their importance. Select level of messages above which the notification icon will be displayed. Valid values are: "0" (always displayed), "1" (all messages including information), "2" (all channel messages), "3" (only private or highlighted messages).
sq: Mesazhet klasifikohen sipas rëndësisë së tyre. Përzgjidhni nivel mesazhi sipër të cilit ikona e njoftimit do të shfaqet. Vlera të vlefshme janë: "0" (shfaqur përherë), "1" (tërë mesazhet, përfshi të dhëna), "2" (tërë mesazhet nga kanali), "3" (vetëm mesazhet vetjake ose me theksim).

en: Mexico
sq: Meksikë

en: Micronesia
sq: Mikronezi

en: Military
sq: Ushtarake

en: Mode
sq: Mënyrë

en: Mode char
sq: Gërma mënyre

en: Modes string
sq: Varg mënyrash

en: Moldova
sq: Moldavi

en: Monaco
sq: Monako

en: Mongolia
sq: Mongoli

en: Morocco
sq: Marok

en: Move co_mpleted files to:
sq: Kartelat e _plotësuara shpjeri te:

en: Mozambique
sq: Mozambik

en: Myanmar
sq: Mianmar

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
sq: NAMES, Radhit nofkat në kanalin e çastit

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
sq: NCTCP <nofkë> <mesazh>, Dërgon një njoftim CTCP

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
sq: NEWSERVER [-noconnect] <strehëemër> [<portë>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
sq: NICK <nofkë>, cakton nofkën tuaj

en: NO
sq: JO

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
sq: NOTICE <nofkë/kanal> <mesazh>, dërgon një njoftim. Njoftimet janë një lloj mesazhi ndaj të cilëve vetëreagohet

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
sq: NOTIFY [-n rrjeti1[,rrjeti2,...]] [<nofkë>], shfaq listën tuaj të njoftimeve ose shton dikë në të

en: Name
sq: Emër

en: Namibia
sq: Namibi

en: Netherlands
sq: Holandë

en: Netherlands Antilles
sq: Antilet Holandeze

en: Network
sq: Rrjet

en: Network Monitor
sq: Mbikëqyrës Rrjeti

en: Network Settings
sq: Rregullime Rrjeti

en: NetworkManager connection monitor
sq: Mbikëqyrës lidhjeje NetworkManager

en: Networks
sq: Rrjete

en: New Caledonia
sq: Kaledonia e Re

en: New Filename
sq: Emër i Ri kartele

en: New Network
sq: Rrjet i Ri

en: New Zealand
sq: Zelandë e Re

en: New message received
sq: U mor mesazh i ri

en: New nickname
sq: Nofkë e re

en: Nex_t Network
sq: Rrjet _Pasues

en: Nicaragua
sq: Nikaragua

en: Nick
sq: Nofkë

en: Nick being tried
sq: Nofkë që po provohet

en: Nick of person who changed the topic
sq: Nofkë e personit që ndryshoi temë

en: Nick of person who have been invited
sq: Nofkë e personit që është ftuar

en: Nick of person who invited you
sq: Nofkë e personit që ju ftoi

en: Nickname
sq: Nofkë

en: Nickname in use
sq: Nofkë në përdorim

en: Nickser_v password:
sq: Fjalëkalim Nickser_v:

en: Nigeria
sq: Nigeri

en: No Servers
sq: Pa Shërbyesa

en: No active DCCs
sq: S'ka DCC-ra vepruese

en: No channel joined. Try /join #<channel>
sq: Nuk u hy në ndonjë kanal. Provoni /join #<kanal>

en: No route to host
sq: S'ka udhë për te streha

en: No such command.
sq: S'ka të tillë urdhër.

en: No such plugin found.
sq: S'gjendet shtojcë e tillë.

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
sq: S'ka shenjë xchat_plugin_init; është kjo vërtet një shtojcë xchat-i?

en: Norfolk Island
sq: Ishujt Norfolk

en: North Korea
sq: Kore e Veriut

en: Northern Mariana Islands
sq: Ishujt Veriorë Mariana

en: Norway
sq: Norvegji

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
sq: I palidhur. Provoni /server <strehë> [<portë>]

en: Notification
sq: Njoftim

en: Notification plugin loaded.
sq: U ngarkua shtojca e njoftimeve.

en: Notification plugin unloaded.
sq: U çngarkua shtojca e njoftimeve.

en: Notify each _event
sq: Njofto për çdo _ngjarje

en: Notify each _message
sq: Njofto për çdo _mesazh

en: Notify only _private messages
sq: Njofto vetëm për mesazhe _vetjake

en: Number of notify items
sq: Numër objektesh njofto

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
sq: OP <nofkë>, i jep nofkës gjendje chanop (lyp chanop)

en: OSD initialization failed
sq: Dështoi gatitja e OSD-së

en: OSD loaded
sq: U ngarkua OSD-ja

en: Offer Chat
sq: Ofro Fjalosje

en: Old Filename
sq: Emër i Vjetër kartele

en: Old nickname
sq: Nofkë e vjetër

en: Open Dialog Window
sq: Hap Dritare Dialogu

en: Open Plugin
sq: Hap Shtojcë

en: Open URL in an existing XChat-GNOME instance
sq: Hape URL-në në një XChat-GNOME ekzistuese

en: Open an irc:// url
sq: Hap një url irc://

en: Operator Actions
sq: Veprime Operatori

en: Orange
sq: Portokalli

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
sq: PART [<kanal>] [<arsye>], lë kanalin, si parazgjedhje atë të çastit

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
sq: PING <nofkë | kanal>, CTCP ping për nofkë ose kanal

en: Palestinian Territory
sq: Territoret Palestinez

en: Papua New Guinea
sq: Papua Guinea e Re

en: Paraguay
sq: Paraguaj

en: Paste File _Contents
sq: Ngjit _Përmbajtje kartele

en: Paste File_name
sq: Ngjit _Emër kartele

en: Pathname
sq: Emër shtegu

en: Perl scripting interface
sq: Ndërfaqe programimi Perl

en: Philippines
sq: Filipine

en: Ping Server
sq: Ping Shërbyesin

en: Pitcairn
sq: Pitkern

en: Play a sound when you receive a private message or your nick is highlighted.
sq: Të luajë një tingull kur ju vjen një mesazh vetjak ose kur përmendet nofka juaj.

en: Please add at least one server to the %s network.
sq: Ju lutem shtoni të paktën një shërbyes te rrjeti %s.

en: Plugin
sq: Shtojcë

en: Plugin Load Failed
sq: Dështoi Ngarkimi i Shtojcës

en: Plugin Unload Failed
sq: Dështoi Çngarkimi i Shtojcës

en: Plugin defined commands:
sq: Urdhra të përkufizuar nga shtojca:

en: Poland
sq: Poloni

en: Pops up notification of important messages when XChat-GNOME doesn't have the focus
sq: Shfaq njoftime për mesazhe të rëndësishme kur  fokusin nuk e ka XChat-GNOME

en: Port
sq: Portë

en: Portugal
sq: Portugali

en: Position
sq: Vendndodhje

en: Position of the horizontal pane in the main window
sq: Vend për kuadratin horizontal te dritarja kryesore

en: Pre_vious Network
sq: Rrjet i _Mëparshëm

en: Prefere_nces
sq: _Parapëlqime

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Private Message from %s
sq: Mesazh Vetjak prej %s

en: Private _Chat
sq: _Fjalosje Vetjake

en: Proxy traversal failed.
sq: Ndërmjetësi traversal dështoi.

en: Puerto Rico
sq: Porto Riko

en: Purple
sq: E purpurt

en: Python scripting interface
sq: Ndërfaqe programimi Python

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
sq: QUERY [-nofocus] <nofkë>, i hap dikujt dritare mesazhesh vetjake

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
sq: QUIT [<arsye>], shkëputet prej shërbyesit të çastit

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
sq: QUOTE <tekst>, dërgon te shërbyesi tekstin e patrajtuar

en: Qatar
sq: Katar

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sq: RECONNECT [-ssl] [<strehë>] [<portë>] [<fjalëkalim>], Mund të jepet thjesht si /RECONNECT për t'u rilidhur me shërbyesin e çastit ose si /RECONNECT ALL për t'u rilidhur me tërë shërbyesat e hapur

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sq: RECONNECT [<strehë>] [<portë>] [<fjalëkalim>], Mund të jepet thjesht si /RECONNECT për t'u rilidhur me shërbyesin e çastit ose si /RECONNECT ALL për t'u rilidhur me tërë shërbyesat e hapur

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
sq: RECV <tekst>, i dërgon xchat-it të dhëna bruto, si të merreshin prej shërbyesit irc

en: Real IP
sq: IP reale

en: Real na_me:
sq: Em_ër i Vërtetë:

en: Real user@host
sq: përdorues@strehë e vërtetë

en: Really remove network "%s" and all of its servers?
sq: Të hiqet vërtet rrjeti "%s" dhe tërë shërbyesit e tij?

en: Reason
sq: Arsye

en: Receiver
sq: Marrës

en: Red
sq: E kuqe

en: Remaining
sq: Akoma

en: Remote host closed socket
sq: Streha e largët e mbylli "socket"-in

en: Reunion
sq: Ribashkim

en: Reverse DNS
sq: Përmbyse DNS-në

en: Right message
sq: Mesazh djathtas

en: Romania
sq: Rumani

en: Run XChat-GNOME in a terminal?
sq: Ta xhiroj XCchat-GNOME-n në terminal?

en: Russian Federation
sq: Federata Ruse

en: Rwanda
sq: Ruandë

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
sq: Ishujt S. Georgia dhe S. Sandwich

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
sq: SAY <tekst>, dërgon tekstin te objekti në dritaren e çastit

en: SEND <nick> [<file>]
sq: SEND <nofkë [<kartelë>]

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sq: SERVCHAN <strehë> <portë> <kanal>, lidhet te dhe bashkohet me një kanal

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sq: SERVCHAN [-ssl] <strehë> <portë> <kanal>, lidhet te dhe bashkohet me një kanal

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
sq: SERVER <strehë> [<portë>] [<fjalëkalim>], lidhet me një shërbyes, porta parazgjedhje është 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
sq: SERVER [-ssl] <strehë> [<portë>] [<fjalëkalim>], lidhet me një shërbyes, porta parazgjedhje është 6667 për lidhje normale, dhe 9999 për lidhje ssl

en: SET [-e] [-or] [-quiet] <variable> [<value>]
sq: SET [-e] [-or] [-quiet] <ndryshore> [<vlerë>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
sq: SETCURSOR [-|+]<pozicion>

en: SJIS (Japanese)
sq: SJIS (Japoneze)

en: Saint Lucia
sq: Shën Luçia

en: Sao Tome and Principe
sq: Sao Tome dhe Principe

en: Saudi Arabia
sq: Arabi Saudite

en: Save Transcript
sq: Ruaje Transkriptin

en: Save sender _nickname in filenames
sq: Ruaj _nofka dërguesish te emra kartelash

en: Scripts and Plugins
sq: Shtojca dhe Programthe

en: Se_nd Message To...
sq: _Dërgo Mesazh Te...

en: Search buffer is empty.
sq: Shtytëza e kërkimeve është e zbrazët.

en: Search for text:
sq: Kërko për tekst:

en: Seconds
sq: Sekonda

en: Select A File
sq: Përzgjidhni Një Kartelë

en: Select Completed Files Directory
sq: Përzgjidhni Drejtori Kartelash të Plotësuara

en: Select Download Directory
sq: Përzgjidhni Drejtori Shkarkimesh

en: Selected background type
sq: Lloj sfondi i përzgjedhur

en: Selected color scheme
sq: Skemë ngjyrash e përzgjedhur

en: Send
sq: Dërgoje

en: Send File
sq: Dërgo Kartelë

en: Send File...
sq: Dërgo Kartelë...

en: Send a File
sq: Dërgo Kartelë

en: Sendfile
sq: Dërgokartelë

en: Serbia and Montenegro
sq: Serbi dhe Mal i Zi

en: Server
sq: Shërbyes

en: Server Information
sq: Të dhëna Shërbyesi

en: Server Links
sq: Lidhje Shërbyesish

en: Server Name
sq: Emër Shërbyesi

en: Server _password:
sq: _Fjalëkalim shërbyesi:

en: Servers
sq: Shërbyesa

en: Set it at TRUE if you want it activated
sq: Po e deshët të aktivizuar vëreni si TRUE

en: Set per channel options
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF - Toggle conf mode/showing of join and part messages
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF - Toggle color paste
    CHANOPT BEEP ON|OFF - Toggle beep on message
    CHANOPT TRAY ON|OFF - Toggle tray blink on message
sq: Mundësi të caktueshme për kanalet
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF - Me ose mënyrë formësimi/shfajeje mesazhesh hyrjeje dhe dalje
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF - Me ose pa ngjitje ngjyrash
    CHANOPT BEEP ON|OFF - Me ose pa bip gjatë mesazhesh
    CHANOPT TRAY ON|OFF - Me ose pa xixëllim paneli gjatë mesazhesh

en: Seychelles
sq: Sejshelle

en: Show _timestamps
sq: Shfaq _vula kohore

en: Show channels with:
sq: Shfaq kanale me:

en: Show colors in the main window
sq: Shfaq ngjyra te dritarja kryesore

en: Show join/part messages
sq: Shfaq mesazhe hyrjesh/daljesh

en: Show m_arker line
sq: Shfaq vijë _shënimi

en: Show timestamps in the main window
sq: Tregoji vulat kohore te dritarja kryesore

en: Show version information
sq: Shfaq të dhëna versioni

en: Signon time
sq: Kohë nënshkrimi

en: Singapore
sq: Singapor

en: Size
sq: Madhësi

en: Slovak Republic
sq: Republika Slovake

en: Slovenia
sq: Slloveni

en: Solomon Islands
sq: Ishujt Solomon

en: Somalia
sq: Somali

en: Sound Notification
sq: Njoftim Zanor

en: Sound-notification plugin loaded.
sq: Shtojca për njoftime zanore u ngarkua.

en: Sound-notification plugin unloaded.
sq: Shtojca për njoftime zanore u çngarkua.

en: South Africa
sq: Afrikë e Jugut

en: South Korea
sq: Kore e Jugut

en: Spain
sq: Spanjë

en: Spell checking
sq: Kontroll drejtshkrimi

en: St. Helena
sq: Shën Helena

en: St. Kitts and Nevis
sq: Shën Kits dhe Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
sq: Shën. Pier dhe Mikëlon

en: St. Vincent and the Grenadines
sq: Shën. Vincent dhe Grenadinet

en: Suriname
sq: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sq: Ishujt Svalbard dhe Jan Mayen

en: Swaziland
sq: Svaziland

en: Sweden
sq: Suedi

en: Switzerland
sq: Zvicër

en: Syria
sq: Siri

en: System Theme Colors
sq: Ngjyra Teme Sistemi

en: TIS-620 (Thai)
sq: TIS-620 (Tailandeze)

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
sq: TOPIC [<temë>], e cakton si temë nëse jepet një, përndryshe shfaq temën e çastit

en: Taiwan
sq: Taivan

en: Tajikistan
sq: Taxhikistan

en: Take Half-Ops
sq: Hiqi Gjysmë-Op

en: Take Ops
sq: Hiqi Op

en: Take Voice
sq: Hiqi Zë

en: Tanzania
sq: Tanzani

en: Tcl plugin for XChat
sq: Shtojcë Tcl për XChat-in

en: Text
sq: Tekst

en: Thailand
sq: Tailandë

en: That plugin is refusing to unload.
sq: Ajo shtojcë nuk pranon të çngarkohet.

en: The CTCP event
sq: Ngjarja CTCP

en: The Channel it's going to
sq: Kanali ku po shkohet

en: The Packet
sq: Paketa

en: The action
sq: Veprimi

en: The ban mask
sq: Maska e ndalimit

en: The channel
sq: Kanali

en: The channel being joined
sq: Kanali ku po hyhet

en: The channel it's being set on
sq: Kanali është duke u bërë gati

en: The creator
sq: Krijuesi

en: The exempt mask
sq: Maska e përjashtimit

en: The handler for "irc://" URLs
sq: Trajtuesi për URL-ra "irc://"

en: The host of the person
sq: Streha e personit

en: The invite mask
sq: Maska e ftesës

en: The key
sq: Kyçi

en: The limit
sq: Kufiri

en: The message
sq: Mesazhi

en: The mode letter
sq: Gërma e mënyrës

en: The mode's sign (+/-)
sq: Shenja mënyre (+/-)

en: The nick of the joining person
sq: Nofka e personit që po hyn

en: The nick of the person
sq: Nofka e personit

en: The nick of the person leaving
sq: Nofka e personit që po ikën

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
sq: Nofka e personit që bëri gjysmëdeopimin

en: The nick of the person of did the deop'ing
sq: Nofka e personit që bëri deopimin

en: The nick of the person of did the devoice'ing
sq: Nofka e personit që bëri çzanimin

en: The nick of the person of did the unban'ing
sq: Nofka e personit që hoqi ndalimin

en: The nick of the person removed the exempt
sq: Nofka e personit që hoqi përjashtimin

en: The nick of the person removed the invite
sq: Nofka e personit që hoqi ftesën

en: The nick of the person setting the mode
sq: Nofka e personit që po cakton mënyrën

en: The nick of the person who did the banning
sq: Nofka e personit që bëri ndalimin

en: The nick of the person who did the exempt
sq: Nofka e personit që bëri përjashtimin

en: The nick of the person who did the halfop'ing
sq: Nofka e personit që bëri gjysmëop-im

en: The nick of the person who did the invite
sq: Nofka e personit që bëri ftesën

en: The nick of the person who did the op'ing
sq: Nofka e personit që bëri op-im

en: The nick of the person who did the voice'ing
sq: Nofka e personit që dha zë

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
sq: Nofka e personit që u gjysmëdeopua

en: The nick of the person who has been deop'ed
sq: Nofka e personit që u deopua

en: The nick of the person who has been devoice'ed
sq: Nofka e personit që u çzanua

en: The nick of the person who has been halfop'ed
sq: Nofka e personit që është gjysmëop-uar

en: The nick of the person who has been op'ed
sq: Nofka e personit që u op-ua

en: The nick of the person who has been voice'ed
sq: Nofka e personit që u bë i zëshëm

en: The nick of the person who set the key
sq: Nofka e personit që caktoi kyçin

en: The nick of the person who set the limit
sq: Nofka e personit që caktoi kufirin

en: The nick who removed the key
sq: Nofka që hoqi kyçin

en: The nick who removed the limit
sq: Nofka që hoqi kufirin

en: The nickname of the kicker
sq: Nofka e përzënësit

en: The person being kicked
sq: Personi që po përzihet

en: The reason
sq: Arsyeja

en: The sound
sq: Tingulli

en: The text
sq: Teksti

en: The time
sq: Koha

en: The time in x.x format (see below)
sq: Koha në format x.x (shihni më poshtë)

en: The way the D-Bus plugin works has changed.
    To avoid problems, you should remove the old plugin file.
    
    <b>Please delete %s</b>
sq: Mënyra se si punon shtojca D-Bus ka ndryshuar.
    Për të shmangur probleme, do të duhej ta hiqnit kartelën e shtojcës së vjetër.
    
    <b>Ju lutem fshijeni %s</b>

en: This network doesn't have a server defined.
sq: Ky rrjet nuk shërbyes të përcaktuar.

en: Time
sq: Kohë

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
sq: Për përpunimin e një tasti shkurtoreje, klikoni te rreshti përkatës dhe shtypni një përshpejtues të ri, ose shtypni Backspace për ta fshirë.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
sq: Shumë urdhra përdoruesi ripërsëritës, po e ndërpret.

en: Topic
sq: Temë

en: Trace
sq: Gjurmo

en: Transfer failed
sq: Shpërngulja dështoi

en: Transfer of %s from %s failed
sq: Dështoi shpërngulja e kartelës %s prej %s

en: Transfer of %s to %s failed
sq: Dështoi shpërngulja e %s për te %s

en: Trinidad and Tobago
sq: Trinidad dhe Tobago

en: Tunisia
sq: Tunizi

en: Turkey
sq: Turqi

en: Turks and Caicos Islands
sq: Ishujt Turks dhe Caicos

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
sq: Për më tepër të dhëna, shtypni /HELP <urdhër>  ose /HELP -l

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
sq: UNBAN <maskë> [<maskë>...], heq ndalimin për maskat e treguara.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
sq: UNIGNORE <maskë> [URTË]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
sq: UNLOAD <emër>, çngarkon një shtojcë ose një programth

en: URL <url>, opens a URL in your browser
sq: URL <url>, hap një URL në shfletuesin tuaj

en: US Virgin Islands
sq: Ishujt e Virgjër të SHBA-ve

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
sq: USELECT [-a] [-s] <nofka1> <nofka2> etj, thekson nofkën(at) në listën e përdoruesve të kanalit

en: Ukraine
sq: Ukrainë

en: UnIgnore User
sq: Çshpërfille Përdoruesin

en: Unable to show '%s'
sq: I pazoti të shfaqë '%s'

en: United Arab Emirates
sq: Emiratet e Bashkuar Arabe

en: United Kingdom
sq: Mbretëri e Bashkuar

en: United States Medical
sq: Mjeksor i Shteteve të Bashkuara

en: United States of America
sq: Shtetet e Bashkuar të Amerikës

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Unknown Command. Try /help
sq: Urdhër i Panjohur. Provoni /help

en: Unknown arg '%s' ignored.
sq: U shpërfill argument i panjohur '%s'.

en: Uruguay
sq: Uruguaj

en: Usage: %s
sq: Përdorimi: %s

en: Use _global user settings
sq: Përdor rregullime të _përgjithshme përdoruesi

en: Use _system terminal font
sq: Përdor gërma terminali _sistemi

en: Use _these user settings:
sq: Përdor _këto rregullime përdoruesi:

en: Use directory instead of the default config dir
sq: Përdor drejtori më mirë, në vend të drejtorisë parazgjedhje të formësimeve

en: Use system fonts
sq: Përdor gërma përdoruesi

en: Use t_his IP address:
sq: Përdor _këtë vendndodhje IP:

en: Use this f_ont:
sq: Përdor këto _gërma:

en: User Info (WHOIS)
sq: Të dhëna Përdoruesi (WHOIS)

en: User and Channels
sq: Përdorues dhe Kanale

en: User defined commands:
sq: Urdhra të përkufizuar nga përdoruesi:

en: UserHost
sq: StrehëPërdoruesi

en: Userinfo
sq: Të dhëna përdoruesi

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Users
sq: Përdoruesa

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
sq: VOICE <nofkë>, jep gjendje i zëshëm për dikë (lyp kanop)

en: Vatican City State
sq: Qytetshteti i Vatikanit

en: Venezuela
sq: Venezuelë

en: Violet
sq: Vjollcë

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
sq: WALLCHAN <mesazh>, shkruan mesazhin te tërë kanalet

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
sq: WALLCHOP <mesazh>, dërgon mesazhin te tërë kanopët në kanalin e çastit

en: Waiting
sq: Po pritet

en: Wallis and Futuna Islands
sq: Ishujt Wallis dhe Futuna

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
sq: Kujdes: Gërmat "%s" janë të panjohura. Nuk do të zbatohet ndonjë shndërrim për rrjetin %s.

en: Welcome to XChat-GNOME! Since this is your first time using this application, there are a couple things you'll need to configure before you can get started.
    
    These are the names by which you'll be recognized on IRC. Your nick name is the name by which you'll be known, whereas the real name is useful for things such as registering with services. You do not have to use your real name if you do not want to.
sq: Mirësevini te XChat-GNOME! Meqë kjo është hera e parë që përdorni këtë zbatim, ka një dorë gjërash që duhet t'i formësoni përpara se t'i hyni punës.
    
    Këta janë emrat me të cilët do t'ju njohin në IRC. Nofka është emri me të cilin do të njiheni, ndërkohë që emri real do të nevojitet për gjëra të tilla si regjistrimi me shërbimet. Nuk ka pse përdorni emrin tuaj real, nëse nuk e dëshironi një gjë të tillë.

en: Western Sahara
sq: Sahara Perëndimore

en: Whether the horizontal pane in the main window is shown
sq: Në tregohet a jo kuadrati horizontal te dritarja kryesore

en: White
sq: e Bardhë

en: White on Black
sq: E Zezë në të Bardhë

en: Who
sq: Kush

en: Who it's from
sq: Kush është prej

en: Who set the ban
sq: Kush vendosi ndalimin

en: Width of the channel list
sq: Gjerësi e listës së kanaleve

en: Width of the main window
sq: Gjerësi e dritares kryesore

en: X position of the main window on the screen
sq: Vend për X te dritarja kryesore në ekran

en: X-Chat GNOME is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sq: X-Chat GNOME shpërndahet me shpresë se do të jetë i dobishëm, por PA ASNJË GARANCI; pa as garancinë e nënkuptuar të të qenit i TREGTUESHËM apo i PËRSHTATSHMË PËR NDONJË QËLLIM TË CAKTUAR.  Për më tepër hollësi, shihni Lincencën e Përgjithshme Publike GNU.

en: X-Chat GNOME is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: X-Chat GNOME është "software" falas; mund ta rishpërndani dhe/ose ndryshoni sipas termave të Lincencës së Përgjithshme Publike GNU, ashtu siç botohet prej Free Software Foundation; ose versioni 2 i Licencës, ose (në dorën tuaj) cilido version i mëvonshëm.

en: XChat-GNOME IRC Chat
sq: Fjalosje IRC XChat-GNOME

en: XChat-GNOME Setup
sq: Rregullimi i XChat-GNOME-s

en: XChat-GNOME Web Site
sq: "Site"-i Web i XChat-GNOME-s

en: Y position of the main window on the screen
sq: Vend për Y te dritarja kryesore në ekran

en: YES
sq: PO

en: Yellow
sq: E verdhë

en: Yemen
sq: Jemen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
sq: Po CTCP përmbyteni prej %s, po shpërfillet %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
sq: Po MSG përmbyteni prej %s, po vendoset gui_auto_open_dialog në OFF.

en: You must add at least one server for this network
sq: Duhet të shtoni të paktën një shërbyes për këtë rrjet

en: You must enter a network name
sq: Duhet të jepni një emër rrjeti

en: You must enter a nick name
sq: Duhet të jepni një nofkë

en: You must enter a real name
sq: Duhet të jepni një emër të vërtetë

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with X-Chat GNOME; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
sq: Një kopje e Licencës së Përgjithshme Publike GNU duhej t'ju kishte ardhur bashkë me X-Chat GNOME-en; në të kundërt, i shkruani Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: Yugoslavia
sq: Serbi dhe Mali i Zi

en: Zimbabwe
sq: Zimbabve

en: _About
sq: _Rreth

en: _Accept
sq: _Pranoje

en: _Always display notification icon
sq: Shfaq _përherë ikonë njoftimesh

en: _Auto-connect on startup
sq: _Vetëfutu gjatë nisjesh

en: _Auto-join on connect
sq: _Vetëfutu gjatë lidhjesh

en: _Automatically connect to network
sq: Lidhu _vetvetiu në rrjet

en: _Background color:
sq: Ngjyrë _sfondi:

en: _Background image
sq: Pamje _sfondi:

en: _Ban
sq: _Ndaloje

en: _Bans...
sq: _Ndalime...

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Channels...
sq: _Kanale...

en: _Check spelling
sq: _Kontrollo drejtshkrimin

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Colorize nicknames
sq: _Ngjyrosi nofkat

en: _Connect...
sq: _Lidhu...

en: _Contents
sq: _Përmbajtje

en: _Copy
sq: _Kopjoje

en: _Copy Address
sq: _Kopjo Vendndodhjen

en: _Copy Link Location
sq: _Kopjo Vendndodhje Lidhjeje

en: _Disconnect
sq: _Shkëputu

en: _Discussion
sq: _Diskutim

en: _Download files to:
sq: _Shkarkoji kartelat te:

en: _Edit
sq: _Përpunoni

en: _File Transfers
sq: Shpërngulje _Kartelash

en: _Find
sq: _Gjej

en: _Foreground color:
sq: Ngjyrë e përpar_me:

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Join
sq: _Hyni

en: _Join Channel
sq: _Hyni në Kanal

en: _Kick
sq: _Përzëre

en: _Leave
sq: _Largohuni

en: _Log conversations
sq: _Regjistro bashkëbisedimet

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _Network
sq: _Rrjet

en: _Next
sq: _Pasues

en: _Next Discussion
sq: Diskutimi _Pasues

en: _Nick name:
sq: _Nofkë:

en: _Nickname:
sq: _Nofkë:

en: _None (use solid color)
sq: _Asnjë (përdor një ngjyrë)

en: _Open Link in Browser
sq: _Hape Lidhjen në Shfletues

en: _Part message:
sq: Mesazh _ikjeje:

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Previous
sq: I _mëparshmi

en: _Previous Discussion
sq: Diskutimi i _Mëparshëm

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Quit message:
sq: Mesazh _daljeje:

en: _Real Name:
sq: Emër i _Vërtetë:

en: _Real name:
sq: Emër i _vërtetë:

en: _Reconnect
sq: _Rilidhu

en: _Save Transcript
sq: _Ruaje Transkriptimin

en: _Send File
sq: _Dërgo Kartelë

en: _Send File...
sq: _Dërgo Kartelë...

en: _Show colors
sq: _Shfaq ngjyra

en: _Sidebar
sq: _Anështyllë

en: _Transparent background
sq: Sfond i _tejdukshëm

en: _Use secure connection (SSL)
sq: _Përdor lidhje të sigurt (SSL)

en: _Users
sq: _Përdoruesa

en: _View
sq: _Parje

en: aborted
sq: ndërprerë

en: button|_Edit
sq: buton|_Përpunoni

en: in:
sq: te:

en: nickname
sq: nofkë

en: plugin for remote access using DBUS
sq: shtojcë për hyrje në largësi përmes përdorimit të DBUS-it

en: queued
sq: në radhë

en: remote access
sq: hyrje në largësi

en: spell checking
sq: kontroll drejtshkrimi

en: stalled
sq: u bajatos

en: starting
sq: po niset

en: to
sq: te

en: unknown
sq: i panjohur

en: users
sq: përdoruesa

en: xchat configuration version
sq: Version formësimi xchat-i

en: xchat-gnome: %s
    Try `xchat-gnome --help' for more information
sq: xchat-gnome: %s
    Për më tepër të dhëna, provoni `xchat-gnome --help'

en: “Listen very carefully, I shall say this only once.”
sq: “Hapi veshët, këtë do ta them vetëm njëherë.”
